Podążamy za trenerką, nauczycielką wychowania fizycznego, sędziną sportową, propagatorką zdrowego trybu życia, miłośniczką pływania, tańca, narciarstwa i…gimnastyki sportowej! To Pani Bożena Borys. Oto zestaw ćwiczeń wg jej propozycji. Dziś ćwiczymy dłonie, palce, ręce.

Ćwiczenie 1. Siadamy na krześle, taborecie… ręce swobodnie układamy wzdłuż ciała. Zaciskamy i otwieramy palce i powoli unosimy ręce w górę. Aż do momentu, gdy dłonie spotkają się nad głową. Wtedy także powoli opuszczamy ręce do pozycji pierwotniej, cały czas zaciskając i otwierając palce. I tak kilka razy , np. 8.

💪🏻💪🏻💪🏻

Ćwiczenie 2. Dalej siedzimy na krześle… opuszczone ręce stopniowo podnosimy bokiem do góry, jednocześnie krążymy nadgarstkami. Czyli „wkręcamy” żarówki! Następnie stopniowo opuszczamy rozłożone ręce w dół, tym razem nadgarstkami „wykręcamy” żarówki. Powtórzmy przynajmniej 6 razy.

💪🏼💪🏼💪🏼

Ćwiczenie 3. Ciągle siedzimy na krześle, taborecie…. ręce trzymamy przed sobą, uginamy je w łokciach i splatamy palce. I teraz zginamy nadgarstki raz w lewo, raz w prawo. Robimy to wolniej a potem szybciej, czyli zmieniamy tempo. I powtórzmy to 10 razy.

💪🏽💪🏽💪🏽

Ćwiczenie 4. Niezmiennie siedzimy na krześle, może być taboret….. W każdej ręce trzymamy piłkę tenisową, nie musi być nowa. Ściskamy równomiernie piłki 10 razy. Robimy chwilę przerwy i znowu 10 razy, robimy chwilę przerwy i znowu 10 razy….. przy 5 powtórzeniu dajemy sobie spokój !

💪🏾💪🏾💪🏾

Ćwiczenie 5. Nie musimy przypominać ale wciąż siedzimy na krześle…. dłonie składamy tak, aby palce stykały się opuszkami. Naciskamy dłońmi na siebie. Przytrzymujemy nacisk do 8-10 sekund i rozluźniamy palce. Powtarzamy nacisk dłoni kilka razy. Np. 6.
Ćwiczenie 6. Krzesło, taboret…. tak jest. Bierzemy do rąk kółko ringo. Albo jakieś inne kółko. Kładziemy ręce na kółku jak na kierownicy, wyobraźmy sobie, że jest to nasz ulubiony samochód. Kręcimy kierownicą w lewą stronę przesuwając ręce, tak jakbyśmy jechali po niekończącym się zakręcie. Wytrzymujemy 30 sek. Następnie skręcamy w prawą stronę , też 30 sek. No i powtórzmy kilka razy wyobrażając sobie jak miło jechać dobrym samochodem

💪🏿💪🏿💪🏿

Ok. To wszystko. Na koniec powiedzmy, że powyższy zestaw ćwiczeń pomógł nam wzmocnić mięśnie palców, rąk, nadgarstków, może nawet… obręczy barkowej. 
Jak ktoś nie lubi siedzieć na krześle, a chce wyjść na spacer teraz już można), to gdzieś w lesie siądzie sobie w miarę wygodnie np. na konarze drzewa i wykona powyższy zestaw. Miłych ćwiczeń.

Instruktor.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *