W dniu 21 września w hali sportowej na ulicy Niegocińskiej 2a odbędą się finały WOM w gimnastyce artystycznej.  Oczywiście zapraszamy wszystkich fanów od godziny 10.00.

Zawody odbywają się pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Rafała Miastowskiego.         Przy tej okazji powiedzmy kilka zdań o dzielnicy Mokotów. Bardzo wielu mieszkańców Warszawy uważa Mokotów za najpiękniejszą dzielnicę Warszawy! I mają wiele racji. Pełna zieleni, starych zakamarków, ciekawostek architektonicznych tworzy miłą atmosferę dla mieszkańców.

Oto garść ciekawostek:

  1. Na Mokotowie mieszka 217 683 osób. To największa pod tym względem dzielnica Warszawy.
  2. W tej dzielnicy znajduje się wiele pięknych pałacyków. Wymieńmy choćby Królikarnię w Parku Arkadia czy Pałacyk Szustra w Parku Morskie Oko.
  3. Mokotów ma swoje „Morskie Oko” maleńkie jeziorko rzut kamieniem od ul. Puławskiej.
  4. Tu znajduje się najstarsza uczelnia ekonomiczna w Polsce, Szkoła Główna Handlowa  kuźnia kadr wszelkich Rządów.
  5. Najlepszą zupę rybną można zjeść w kultowym „Boston Porcie”  tuż przy Puławskiej  krok od klubu „Warszawianka”.
  6. Magiczne Jeziorko Czerniakowskie z atmosferą jak w najlepszym kurorcie i                 z niezapomnianym widokiem na kominy elektrociepłowni „Siekierki.
  7. Unikalny Szlak Latarni Gazowych na Sadybie. Najlepiej iść tam o zmroku, wrażenia są fantastyczne.
  8. „Mokotówka’ to ciastko w rodzaju wadowickiej kremówki.  Trzeba zajść do cukierni Walczaka i zasmakować  się w słodkości.
  9. Stanisław Grzesiuk , bard Czerniakowa ma swój mural przy ulicy Lubkowskiej. Warto tam zajrzeć.
  10.  Największy rejon biurowy w Warszawie potocznie zwany „Mordorem”, jeszcze do niedawna obszar przemysłowy , Służewiec Przemysłowy. 

Jeszcze długo można by  wymieniać kolejne mokotowskie ciekawostki, ale na koniec powiedzmy czego nam na Mokotowie, z punktu sportowego widzenia, żal!

Otóż żal mam stadionu „Gwardii” na ul. Racławickiej. Klub z ogromnymi tradycjami i sukcesami przestał istnieć a stadion został zmieciony z powierzchni. Widocznie były inne ważniejsze cele.

A czego życzymy dzielnicy?  Życzymy, aby inny stadion, „Warszawianka” został odbudowany i stał się obiektem sportowym z prawdziwego zdarzenia. Wszak to klub Janusza Kusocińskiego!

WMZSG