ZAPRASZAMY !!!!!!!

W dniu 21 września br. w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji dzielnicy Mokotów odbędzie się finał Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w gimnastyce artystycznej.  Gimnastyka artystyczna zaprezentuje się , w takiej formie , po raz pierwszy na terenie Mokotowa.  Gimnastyka artystyczna to bardzo widowiskowa i atrakcyjna dyscyplina sportu uprawiana tylko przez kobiety.  Wdzięk , urok, elegancja, delikatność i piękno- oto cechy tej dyscypliny sportu.

Sobotnie zawody będą rozgrywane w 13 finałach, w czterech kategoriach wiekowych.       W każdym finale wystartuje 8 zawodniczek.  W zależności od kategorii wiekowej zawodniczki będą ćwiczyły z różnymi przyborami tj. obręczą, maczugami, wstążką, piłką i skakanką.

Zawody stanowią znakomitą okazję do przeglądu możliwości sportowych młodych „artystek” jak potocznie nazywane są zawodniczki uprawiające gimnastykę artystyczną. W zawodach będą reprezentowane następujące warszawskie kluby: GWKS Ajsedora; KSGA Legion; Legia RG; UKS Irina; UKS Pałac Młodzieży Syrena; UKS SP 220.

Początek zawodów : GODZINA 10.00   —    SOBOTA , 21 WRZESNIA.

Przewidywane zakończenie , około godziny  18.00

Zawodom patronuje Burmistrz Dzielnicy Mokotów Pan Rafał Miastowski.

Organizatorem jest Warszawsko- Mazowiecki Związek Sportów Gimnastycznych a współorganizatorem Ośrodek Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w dzielnicy Mokotów. Partnerem zawodów jest Szkolny Związek Sportowy.

Zapraszamy mieszkańców Mokotowa, uczniów szkół mokotowskich, wszystkich sympatyków gimnastyki.