Mistrzostwa Europy w skokach na trampolinie , skokach na ścieżce i podwójnej mini trampolinie!

Baku , kwiecień 2018 rok.

 Baku chciało się pokazać!

Gospodarze mistrzostw Europy zrobili wystawne zawody. Na publiczność czekały miłe niespodzianki. Gospodarze  docenili widzów. Widzowie bowiem tworzą atmosferę zawodów na równi ze sportowcami! 

Zaskakująca maskotka mistrzostw, mile agresywna, rozbawiała publiczność swoimi żartami.  Gur-Gur , bo takie imię nosiła maskotka zaskakiwała swoimi gagami. Co jakiś czas leciały na trybuny drobne upominki, był czas na zdjęcia dzieci z  Gur-Gur, na taniec z sędziami i inne rozbawienia!

A same zawody? Jak zwykle wiele loteryjnych rozstrzygnięć!.

Oto kilka komentarzy:

  1. Mistrz olimpijski Vladislau Hancharou z Białorusi pewnie wygrywa eliminacje ale w półfinale nie kończy układu, kończąc tym samym swój udział w konkursie indywidualnym. „Odbije” to sobie w synchronach, wygrywając złoto wraz z Alehem Abreu. Sensacyjnym zwtyciężcą jest Portugalczyk Diogo Ganchinho, który po ponad 20-tu latach treningów i startów spełnia marzenie swojego życia. Koledzy, stojącemu na podium Diago, odśpiewali hymn narodowy nie szczędząc gardeł i płuc!
  2. Występy Polaków. W konkursie indywidualnym Artur Zakrzewski , w finale , na miejscu 6. To bardzo dobry wynik najlepszego polskiego trampolinisty. Zakrzewski w parze z Łukaszem Jaworskim , w skokach synchronicznych zajęli 7 miejsce. Byłoby zapewne lepiej gdyby finałowy występ ukończyli. W kategorii juniorskiej , w synchronach para Mateusz Drobiński i Wiktor Starczyński zajęła 5 miejsce. To dobry prognostyk na przyszłość. Krysia Kleszcz , zawodniczka Pałacu Młodzieży niestety odniosła kontuzję i nie mogła walczyć o dobre miejsce w konkursie kobiet. Mamy nadzieję, że po wyleczeniu urazu , utalentowana zawodniczka włączy się do rywalizacji z najlepszymi.
  3. W konkursie indywidualnym kobiet mamy powtórzone podium! Dwa lata temu na mistrzostwach w Hiszpanii kolejność była identyczna : 1. Jana Pavlova z Rosji, 2. Hanna Hancharova z Białorusi ( wówczas pod nazwiskiem Harchonak) 3. Brytyjka Kate Driscoll.

W trampolinie , taki przypadek!?

Najlepsi w trampolinie okazali się reprezentanci Białorusi. 9 medali w skokach na trampolinie. Wygrali rywalizację w 4-ch konkurencjach skoków synchronicznych, oba tytuły indywidualne w kategorii junior oraz 3 z 4-ch tytułów rywalizacji drużynowej! Prowadzeni przez Olgę Własową, Białorusini udowadniają, że młode pokolenie jest gotowe iść w ślady starszych mistrzów.  Mistrz olimpijski Vlad Hancharou i mistrzyni świata Tastiana Piatrenia mają już swoich następców.

W skokach  na ścieżce  zauważamy sukcesy Brytyjczyków.  W seniorach  Lucie Coleback wygrywa indywidualnie i w drużynie , a w juniorach takie same osiągnięcia ma Jaydon Paddock.

W mało znanej w Polsce konkurencji DMT – podwójnej mini trampolinie wygrywa Brytyjka Kirsty Way i Rosjanin Vasilij Makarskij. To także widowiskowa konkurencja , budząca dużo emocji na widowni.

Załączamy kilka filmików z występów najlepszych.