1.Stajemy na jednej nodze, np. na prawej. Nogę lewą unosimy w górę i wyrzucamy ją w tył, następnie prostujemy w bok. Na koniec dostawiamy do nogi prawej. Identycznie postępujemy z nogą lewą.

2. Stajemy prosto, nogi ustawiamy obok siebie. Z tej pozycji padamy do przodu na ugięte ręce, amortyzując w ten sposób moment zetknięcia się z podłożem. Następnie podrzutem nóg doskakujemy do podpierających ciało rąk i wstajemy.

3. Z przysiadu podpartego wyrzutem nóg (prawa w prawą stronę, lewa w lewą) przyjmujemy pozycję jak najszerszego rozkroku. Druga wersja tego ćwiczenia polega na wyrzutach obu nóg równocześnie raz w prawo, raz w lewo, oczywiście także w pozycji kucznej.

4. Kładziemy się na plecach z rękami wzdłuż ciała, z dłońmi przylegającymi do podłoża. Z tej pozycji wyrzutem nóg, a także tułowia wykonujemy całkowity przewrót w tył aż do powstania! W tym ćwiczeniu jest także wersja łatwiejsza. Wyrzutem nóg dotykamy podłoża za głową i wracamy do pozycji wyjściowej. 

5. Z głębokiego przysiadu wykonujemy wyskok w górę z równoczesnym szybkim wyprostem nóg w kolanach. Druga wersja tego ćwiczenia to wyskok z głębokiego przysiadu w skos do przodu w pozycji kucznej.

6. I na koniec. Z przysiadu podskokiem przechodzimy do rozkroku i wracamy podskokiem do przysiadu. 

No nie jest łatwo. Szczególnie gdy mamy wykonać w każdym ćwiczeniu określona ilość powtórzeń. Na początek proponujemy 5 powtórzeń, a jako regułę 10! 

Instruktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *