Biała Podlaska, urocze miasteczko na wschodzie Polski gościło w ostatni weekend młodziutkie „artystki”, które walczyły o prymat w klasie II i III, w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Jak zwykle było wiele emocji, chociaż tym razem zawody, ze względu na pandemię, wyglądały zgoła inaczej niż zazwyczaj.

Daliśmy tytuł „Nasze Górą”, bowiem zawodniczki z Warszawy zapracowały na sukces naszego województwa. Mazowsze wygrało klasyfikacje województw z wyraźną przewagą. 98 punktów dało nam pierwsze miejsce, Na drugim Dolny Śląsk z 64 punktami i na trzecim miejscu Zachodniopomorskie z 50 pkt.

Nasze dziewczyny zdobyły 8 medali. Z wielką przyjemnością wymieniamy medalistki.

• wielobój klasy III: medal brązowy dla Kseni Zhyzhych z Pałacu Młodzieży
  • w finale układu ze skakanką Ksenia Zhyzhych zdobywa złoto
  • jej klubowa koleżanka Pola Gałązka jest druga w finale układu tanecznego

W klasie II zdobywamy 5 medali:

• w finale układu z piłką zdobywamy wszystko co możliwe: złoto dla Olivii Maslov z UKS Irina, srebro dla Maiji Zdanowicz z KSGA Legion, a brąz dla Jagody Nasiadki, także z Legionu
  • w finale układu z maczugami ponownie Olivia Maslov, tym razem na miejscu drugim
  • w finale układu ze wstążką medal brązowy dla Magdaleny Włodek z Legionu

Dopowiedzmy, że punkty zdobywały też gimnastyczki z RG Legia i GWKS Ajsedora.

W klasyfikacji klubowej wygrywa co prawda UKS Kopernik z Wrocławia, ale na miejscu drugim KSGA Legion. Pozostałe nasze kluby zajęły miejsca: 5. UKS Irina, 7. Pałac Młodzieży Syrena, 14. RG Legia i 19. GWKS Ajsedora.

Brawa na medalistek, brawa dla wszystkich zawodniczek i trenerek.

Gimnastyka artystyczna z Warszawy mocno zaznaczyła swoją obecność. Nasze górą!!!