Jak w Chorzowie startowali akrobaci z warszawskich i mazowieckich klubów? Było różnie, ale zacznijmy od klasyfikacji klubowej.

Na miejscu pierwszym Uczniowski Klub Sportowy „Targówek” z 184 punktami. Złoty medal dla dwójki kobiet Kamili Bryśkiewicz i Zofii Kamińskiej. Medale srebrne zdobywają Nina Gomułka i Jakub Kanownik w rywalizacji dwójek mieszanych oraz Krzysztof Białowąs i Tomasz Piotrowski w dwójkach mężczyzn. Te medale zdecydowały, że UKS Targówek okazał się najlepszym klubem mistrzostw Polski.

„Umarł Król, niech żyje Król”. Nie ma już w rodzinie akrobatycznej wielce zasłużonego, niemal legendarnego Dzielnicowego Klubu Sportowego „Targówek”, ale w pełni zastąpił go UKS Targówek. Brawo dla zawodników i trenerów tego klubu. Kolejny klub warszawski UTS „Akro-bad” z Ursusa dopiero na miejscu 10 z 19 punktami.  Klub, który przez lata zdobywał medale, a w punktacji klubowej wygrywał lub był w pierwszej trójce w Polsce, tym razem bez sukcesów. Regres jest wyraźny. „Źle się dzieje w państwie duńskim” – słynne powiedzenie pasuje jak ulał do sytuacji w „Akro-badzie”. Ale wraca do pracy Natalia Piróg, trenerka z którą klub ma szanse na wyjście z impasu. Na tych zawodach najlepsze miejsce zespołu z „Akro-Bada” to  miejsce trójki w kategorii 11-16 lat, nie liczonej do klasyfikacji mistrzostw Polski.

To wszystko. Dwa warszawskie kluby wśród 19 punktujących w mistrzostwach Polski.

Ale poza rywalizacją o medale mistrzowskie, w której brały udział zespoły trzech kategorii wiekowych (+15; 13-19; 12-18) odbywały się zawody w kategorii 11-16 lat, a w turnieju towarzyszącym im. Magdaleny Śliwy w klasie II i w kategorii Youth. W rywalizacji najmłodszych mamy powody do zadowolenia. Świetnie zaprezentował się nowy klub w środowisku akrobatycznym, UKS „Akrosfera” Stare Babice! Dwójka kobiet w klasie II Zuzanna Ćwikła i Magda Wróblewska na miejscu drugim wśród 14 startujących par. W Youth dwójka dziewczyn na miejscu szóstym wśród 11 par. Także w klasie Youth trójka Maria Słupek, Kalina Wiśniewska i Oliwia Żurawska na 3 miejscu wśród 10 zespołów. W dorobku klubu jest także miejsce pierwsze. Zdobywa je dwójka mieszana w klasie II Natalia Wiśniewska i Szymon Kwieciński jednak bez żadnej konkurencji. Gratulacje dla wszystkich startujących i młodych trenerek! Marika Markiewicz robi dobrą robotę!

Swoją obecność zaznaczył UKS „Salto” Marki. W konkurencji dwójek mężczyzn w klasie II pokazały się dwa zespoły z tego klubu, ale były jedynymi startującymi. Poza tym dwa siódme miejsca, w środku stawki: dwójek dziewcząt w kategorii 11-16 i klasie II. Jest szansa na rozwój. Kogo nam brakuje? Przede wszystkim klubu „Praskie Centrum Sportu”. Kilka lat temu klub zapowiadał wielkie ilości startujących akrobatów. Klub pokazuje się w zawodach niższej rangi. Czas na częstsze starty. Nie było też w Chorzowie MAKS-a z Ursynowa, chociaż wcześniej zawodników z tego klubu już widzieliśmy.