Artur Zakrzewski i Łukasz Jaworski zdobywają złoty medal Igrzysk Europejskich w Mińsku, w skokach synchronicznych na trampolinie!!! To wielki sukces polskich sportów gimnastycznych !!! W finałowej rywalizacji Polacy wyprzedzają o 0.1 dwójkę z Ukrainy! Pokonują bardzo silne duety z Francji, Portugalii, Azerbajdżanu, Szwecji. Rywalizacji nie wytrzymują zawodnicy z Rosji i Białorusi, którzy popełniają błędy i nie kończą ćwiczeń.
Skoki synchroniczne wymagają ogromnej precyzji, zgrania i determinacji. Obaj zawodnicy muszą wykonać dokładnie te same elementy układu, dokładnie w tym samym czasie i najlepiej na takiej samej wysokości. Polacy spisali się najlepiej. Już wcześniej zaznaczali swoją obecność w czołówce europejskiej ale złoto i to na takich zawodach jak Igrzyska Europejski to ich największy sukces!

Igrzyska Europejskie odbywają się po raz drugi w historii. Pierwsze odbyły się 4 lata temu w Baku. Następne za 4 lata odbędą się w …. Krakowie!!!
Igrzyska odbywają się pod auspicjami Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. To nadaje tym zawodom właściwą, bardzo wysoką rangę.
Miejmy nadzieję, że sukces polskich trampolinistów to sygnał do dalszych dobrych osiągnięć polskiej gimnastyki. Oby tak właśnie się stało, bowiem kibice sportów gimnastycznych są złaknieni takich sukcesów. Artur Zakrzewski i Łukasz Jaworski są zawodnikami AZS AWF Poznań a ich trenerem prowadzącym jest Józef Ślusarek. Trenerem kadry jest Radosław Walczak. Obaj trenerzy byli obecni w Mińsku i razem z zawodnikami cieszyli się ze złotego medalu, co widać na załączonym filmie. Trzeba jednak podkreślić , że obaj zawodnicy wywodzą się z toruńskiego „Olimpijczyka” klubu , w którym ich trenerem był Józef Ardanowski. Józef Ardanowski to cichy bohater sukcesu polskich skoczków. W toruńskim klubie wychował już wielu reprezentantów Polski, którzy później przechodzą do innych klubów mających , być może , lepsze warunki. „Olimpijczyk” to taka kuźnia młodych talentów w trampolinie!
Jan Wieteska