Za nami już Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek w Gimnastyce Artystycznej. Wracamy ze świetnymi wynikami!

W Drużynowych Mistrzostwach Polski drugie miejsce zajęła drużyna KSGA Legion Warszawa – Gimnastyka Artystyczna w składzie Julia Wierzba, Anna Rybałko i Julia Wojciechowska.

W pierwszej ósemce (na 17 startujących drużyn) znalazły się jeszcze 3 reprezentacje z Warszawy:

– 5 m: UKS IRINA (Nargis Usupova, Julia Trudzik, Madoka Przybylska)

– 7 m: druga drużyna KSGA Legion (Liwia Krzyżanowska, Maria Naumiuk i Joanna Babiak),

– 8 m: UKS Pałac Młodzieży Warszawa (Magdalena Szewczuk, Maria Balakina, Michalina Dąbrowska)

Mazowsze reprezentowały również zawodniczki z klubów UKS ,,SP220 Warszawa”, UKS Murzaliyeva School Of Rhythmic Gymnastics oraz Gimnastyka Artystyczna Warszawa-GWKS Ajsedora.

W rywalizacji indywidualnej reprezentantki Warszawy stawały na podium aż 4 razy:

Brązową medalistką Mistrzostw Polski została Julia Wierzba. Poza medalem w wieloboju, w niedzielnych finałach wywalczyła także złoto z maczugami i brąz z piłką, w finale ze wstążką była 4. W finale układu z piłką 2 miejsce zajęła Anna Rybałko.