31st European Rhythmic Gymnastics Championships - Minsk/BLR, May 1-3, 2015
31st European Rhythmic Gymnastics Championships –
Minsk/BLR, May 1-3, 2015

Ganna Rizatdinova i Viktoria Mazur z Ukrainy oraz Salome Pazhava z Gruzji będą obecne w Warszawie w dniach 6-8 kwietnia br!!!

Z jakiej okazji?

Oto w tych dniach będzie rozgrywany międzynarodowy turniej w gimnastyce artystycznej. Po raz pierwszy na taką skalę. Turniej nosi dwie nazwy . W pierwszym dniu, 6 kwietnia , odbędą się zawody pod nazwą „Warszawska Syrenka” (Warsaw Mermaid) . W tych zawodach wystartują zawodniczki , które nie mają licencji FIG. W następnych dniach ,        7-8 kwietnia, zawody noszą nazwę „Irina Cup” i są przeznaczone dla zawodniczek z licencją FIG.

„Irina Cup” odbywa się po raz 10-ty. Chociaż w takim rozmiarze i w obsadzie z udziałem seniorek z ponad 20-stu krajów,  po raz pierwszy. Dotychczasowe turnieje „Irina Cup” odbywały się w sali gimnastycznej szkoły podstawowej na Mokotowie, z udziałem młodych i bardzo młodych zawodniczek. Tym razem spodziewamy się rywalizacji na najwyższym poziomie sportowym. To zupełnie nowa formuła tego turnieju.

Specjalnymi gośćmi zawodów są światowe gwiazdy gimnastyki artystycznej.

Ganna Rizatdinova to brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio w 2016 roku. Ganna przegrała tylko z dwoma Rosjankami > Mamun i Kudriawcewą. Ganna pokazała fantastyczne ćwiczenia i  olimpijskim brązem ukonorowała swoją sportową karierę. Pierwsze  wielkie sukcesy odnosiła  już jako juniorka w 2008 roku. Później ogromna ilość medali mistrzowskich. Piękna kariera pięknej zawodniczki!

Salome Pazhava z Gruzji to finalistka z Igrzysk z Rio! Także znakomita zawodniczka z wielkimi sukcesami.

Viktoria Mazur  zdobywała wiele medali dla Ukrainy, szczególnie ważne w rywalizacji drużynowej.

Załączamy filmy z występów trzech gwiazd gimnastyki artystycznej. W Warszawie będą gośćmi zawodów.

J.