!

W piątek 18 października o godzinie 10.00 rozpoczynamy! Oficjalne otwarcie zawodów o godzinie 17.30.

Międzynarodowy Turniej Przyjaciół Warszawy w Gimnastyce Artystycznej debiutuje                  w Warszawie. Na warszawskiej Woli wystartuje 250 gimnastyczek. Turniej, jak wcześniej zapowiadaliśmy, daje polskim klubom możliwość pokazania swoich zawodniczek                        w szerokim składzie. Nie ograniczaliśmy liczby startujących. Chcemy, aby ten właśnie turniej był swoistym przeglądem kadr, być może na tym turnieju ujawnią się talenty, które będą tworzyły dobrą przyszłość polskiej gimnastyki artystycznej.

Fani gimnastyki będą mogli obejrzeć także zawodniczki z kilku krajów europejskich i … Indonezji!!!

To miło i sympatycznie, że już w pierwszej edycji turnieju pojawią się gimnastyczki z Czech, Litwy,  Norwegii, Rosji,  Ukrainy, Węgier, Włoch i właśnie Indonezji. To ekipa Indonezji zapałała niezwykłą chęcią przyjechania do Warszawy, wielokrotnie rozmawiając z nami o szczegółach swojego pobytu. Z pewnością będzie to niezwykle sympatyczna grupa narodowa.

To jest turniej „Przyjaciół Warszawy”. Może  trochę zrządził  to  przypadek , że turniej przyjął nazwę „Friends of Warsaw”. Dziś to piękny symbol, nić przewodnia, nazwa- klucz!  Budujemy atmosferę przyjaźni, sportowej przyjaźni. W turnieju towarzyskim wynik jest ważny, ale być może jeszcze ważniejsza jest …przyjaźń.

Udało się to zrobić w turniejach „Warsa i Sawy”. Jestem przekonany , że uda się to także w turnieju gimnastyki artystycznej.

Dziś, gdy często w Internecie króluje hajt,  my stawiamy na uśmiech, życzliwość, piękne gesty i przyjaźń.

Wspierają nas w tym wielkie społeczne autorytety. Zaprosiliśmy wybitne postacie życia społecznego do Komitetu Honorowego całego Touru Gimnastycznego. Świetnie, że są i że       z wielką życzliwością opowiadają w swoich środowiskach, o kolejnych  naszych zawodach.

Turniej trwa 3 pełne dni. Moi przyjaciele zapowiedzieli się w różnych dniach i w różnych godzinach. Ale będą!  Zapraszam wszystkich naszych przyjaciół i ich przyjaciół, wszystkich fanów gimnastyki, nie tylko artystycznej.  Macie , drodzy Państwo wybór.  Jednak w który dzień byście nie przyszli, zawsze obejrzycie ciekawe pokazy, bo młode zawodniczki stworzą z pewnością fajne widowisko.  Bijcie im brawo a malkontentom pozostawcie narzekania i utyskiwania.  

Wśród publiczności rozlosujemy garść nagród, opowiemy trochę o gimnastyce, rzucimy okiem na historię dyscypliny, przedstawimy wolskie ciekawostki.

Turniej Przyjaciół Warszawy to nie mistrzostwa świata, nie należy się więc spodziewać udziału takich zawodniczek jak np. bohaterka fascynującego filmu „Over the Limit”. Ale proszę się nie czuć zawiedzionym, mistrzynie olimpijskie rzadko przyjeżdżają na turnieje towarzyskie.  W naszym turnieju nie będzie mistrzyń olimpijskich, ale będzie ciekawie i bardzo sympatycznie! Chociaż, przepraszam … przewodnicząca Komitetu Honorowego to przecież  Otylia Jędrzejczak mistrzyni olimpijska… w pływaniu!

Zapraszam raz jeszcze, 18-20 października, od godziny 10.00. Ceremonia Otwarcia zawodów  w piątek o godzinie 17.30. Zaraz po tej ceremonii start seniorek i juniorek!!!

Drodzy Państwo ! Oglądajcie dobre zawody, czytajcie dobre wiadomości!

I na zakończenie!  Ni stąd ni zowąd czasami przychodzi mi do głowy jakiś ciekawy aforyzm. Tym razem więc niech będzie coś z Tadeusza Kotarbińskiego:

„Nie powinieneś się mądrzyć, jeśli nie chcesz się wygłupić”.

Czy pasuje to do sportu, moim zdaniem jak najbardziej!

I w tym optymistycznym nastroju zapraszam na zawody!!!

Jan Wieteska