Było fajnie, sympatycznie i miło. Było przyjaźnie! W sobotę i niedzielę akrobaci z 17 klubów z całej Polski spotkali się w ursynowskiej „Arenie” by powalczyć o puchary „Warsa i Sawy”.

Po raz pierwszy w dziesięcioletniej historii tych zawodów zabrakło akrobatów z innych europejskich nacji. Koronawirus robi swoje. Nie przyjechali czołowi akrobaci Europy. Ale rywalizacja w swoim gronie też była interesująca.

Całość zawodów była transmitowana na żywo dla internautów. O kolejnych pokazach znakomicie opowiadały nasze komentatorki: Katarzyna Błocka, Wanda Skonieczna – Dowhan i Grażyna Markiewicz. Wszystkie one to byłe zawodniczki, które odnosiły sukcesy w zawodach rangi mistrzowskiej, dziś trenerki. Komentarz dodał sportowego smaczku internetowemu przekazowi. W sobotę odnotowaliśmy ponad 5500 wejść, a w niedzielę ponad 4200. Sympatycy akrobatyki są złaknieni bezpośredniego obserwowania zmagań na planszy. Wielka szkoda, że zawody musiały się odbywać bez publiczności.

Co szczególnie podobało się oglądającym zawody? Świetny przekaz obrazu realizowany przez firmę Rell.pl. Każdy występ pokazywany z kilku kamer. Powtórki najlepszych elementów ćwiczenia. Nota na ekranie i natychmiast pokazywane miejsce w klasyfikacji. Wszystko to ułatwia obserwację zawodów. Po ćwiczeniu zbliżenia na twarze akrobatów. Nic nie da się ukryć, wszystkie emocje jak na dłoni.

Kogo chwalimy? Wszystkich za udział w tak szczególnym turnieju. Ale wymieńmy tych, którzy przed monitorami laptopów wywoływali największe brawa:

• Bardzo solidna para: Izabela Krasuska, Kamila Bryśkiewicz z UKS Targówek
  • Kamila Szlęk i Klaudia Balawender oraz Ania Lenart i Regina Dragan z Łańcuta
  • Świetna dwójka z KAS Rzeszów: Nikola Kamińska i Milena Lew.
  • Według ogólnej opinii najlepszy zespół zawodów: Wanesa Kamińska, Julia Mikuła, Marianna Markiewicz z KAS Rzeszów.
  • Nieco młodsza trójka z Krakowa: Kalina Pilch, Nikola Bezwińska, Daria Kowalczyk
  • Także świetna inna trójka z „Sokoła” Kraków: Milena Fuksa, Hanna Seweryn i Julia Orzechowska.
  • Dwie dwójki mieszane: Weronika Filip z Konradem Biłykiem z „Piramidy” Rzeszów oraz Lena Loch z Szymonem Ratajczakiem z „Asa” Zielona Góra.

Pięknie zaprezentowały się pary mieszane z UKS Targówek: Maja Błocka i Michał Szustak ze złotem, a także Nina Gomułka i Jakub Kanownik ze srebrem.

Ponadto warszawskie zespoły z medalem to: Olga Budnicka, Oliwia Marek i Zofia Kamińska z UKS Targówek z brązem, i także z brązowym medalem Urszula Graś, Zofia Dziurzyńska i Ida Goliszewska z tego samego klubu.

W dwójkach mężczyzn w kategorii 13-19 całe podium dla UTS „Akro-bad” z Ursusa. O włos wygrywa para Minh Bui Uang i Kajetan Olędzki. Pół punkta za nimi Mikołaj Wołoszyn z Piotrem Sasimowskim i o 0,3 pkt dalej Filip Zawadzki i Arsani Sidun.

Dwójka z DKS Targówek, Tomasz Piotrowski i Krzysztof Białowąs najlepsza w kategorii 11-16.

Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez:

• w kategorii 11-16 lat – Prezesa Metra Warszawskiego
  • w kategorii 12-18 lat – Warszawsko-Mazowiecki Związek Sportów Gimnastycznych
  • w kategorii 13-19 lat – Burmistrza Dzielnicy Ursynów
  • w kategorii Senior – Prezydenta Warszawy

Zespoły na podium otrzymały medale, a wszyscy uczestnicy specjalne okolicznościowe dyplomy. Do rąk uczestników trafiły gadżety: koszulki z logo zawodów oraz „kreciki” Metra Warszawskiego i upominki od Mikołaja.

Załączamy wyniki zawodów oraz pierwszy plik zdjęć.

wyniki_10_Turniej_Wars_i_Sawa_2020