W tym tekście omawiamy  tylko wyniki mistrzostw.  Załączamy ostateczne rezultaty w każdej konkurencji we wszystkich dyscyplinach. Każdy może dokonać analizy wyników dla swoich celów. Nasze oceny dotyczą głównie mistrzów i występu naszych, warszawskich zawodników.

Natomiast  opis wrażeń z organizacji i przebiegu zawodów zamieszczamy w innym miejscu. Zawody w Gdańsku były zadziwiające! Zadziwiły nas pozytywnie czy negatywnie?  O tym w innym tekście!!!

Wracamy do wyników. Oto nasz krótkim komentarz.

Gimnastyka sportowa kobiet.

 Sensacyjny powrót naszej gwiazdy sprzed lat. Marta Pihan- Kulesza (1987) wraca do rywalizacji i wygrywa wielobój!!! Jej łączna nota to 52.233. Wyprzedza ubiegłoroczną mistrzynię z zawodów w Warszawie Gabrielę Janik o 0.166 pkt . Decyduje dobry występ Marty w ćwiczeniu na równoważni. Drugie miejsce w wieloboju dla Gabrieli Janik, która w finałach indywidualnych dominuje i wygrywa poręcze, skok i ćwiczenia wolne oddając złoty medal tylko w ćwiczeniu na równoważni. Równoważnię wygrywa nasza olimpijka z Rio Jurkowska-Kowalska a druga jest Marta Pihan – Kulesza. To jej najlepszy wynik w finałach indywidualnych.

Gimnastyka sportowa mężczyzn.

O złoty medal walczą dwaj zawodnicy AZS AWF Gdańsk. :Sebastian Gawroński i Adrian Łopatyński .  Wygrywa Gawroński , dzięki równym ćwiczeniom na wszystkich przyrządach. Pozostali zawodnicy mieli co najmniej jedno ćwiczenie sknocone. Dlatego ich noty są dużo niższe. Ubiegłoroczny mistrz Roman Kulesza ma tylko dwa udane ćwiczenia. Daje mu to dopiero 8 miejsce. W finałach indywidualnych Adrian Łopatyński jest najlepszy w ćwiczeniach na poręczach, kółkach i drążku. Gawroński wygrywa ćwiczenia wolne i skok. W ćwiczeniu na koniu z łękami złoto dla Patryka Rabstejna.

Akrobatyka sportowa.

Na wciśniętej w kąt hali macie przebiega ciekawa rywalizacja w pięciu konkurencjach akrobatycznych. Jak zawsze czekamy na pary mieszane. W tej konkurencji od lat toczy się zacięta walka z udziałem warszawskiej pary z UKS Targówek Angeliki Kowalewskiej i Macieja Zabierowskiego. W Gdańsku toczą oni zacięty bój z Julią Kraj i Filipem Buckim z Chorzowa. Minimalnie o 0.240 pkt wygrywają Julia i Filip. Łączna nota 90.830 przy 90.590 Angeliki i Maćka! Mamy srebrny medal!

sdr

Ale w kolejnej konkurencji trójkach kobiet mamy złoto!!! Trójka z Akro-bada z Ursusa: Nikola Hyżyk, Monika Siwołowska i Katarzyna Pszczółkowska wygrywają z faworyzowaną trójką z Rzeszowa. Dziewczyny pokazują sportowy ząb i z przewagą 0.6 pkt zdobywają złote medale!!!  Jest dobrze!

W tej samej konkurencji,  w kategorii 11-16 lat, trójka z UKS Targówek Olga Budnicka, Oliwia Marek, Zofia Kamińska zajmuje pierwsze miejsce! Za nimi cała plejada zespołów z Zielonej Góry i innych klubów.!

dav

W parach kobiet najlepsza jest dwójka z Chorzowa Marta Śrutwa i Magda Rajter, znane nam z poprzednich lat ze startów w konkurencji trójek. Na miejscu 6. Kamila Bryśkiewicz i Iza Krasuska z UKS Targówek.

W parach mężczyzn złoty medal dla Rzeszowa .Dominik Pożniak i Aleksander Szczerbaty nie mają konkurentów.

Nasza para Tomasz Wożniczak io Maciej Banaś startuje w kategorii 11-16 lat jako jedyna, więc siłą rzeczy jest pierwsza?!

W konkurencji czwórek nie ma czwórek!!! Na mistrzostwach Polski  nie startuje żadna czwórka. Gdzie jeszcze nie tak dawne czasy kiedy Złotoryja i Świdnica  walczyły z naszymi czwórkami z Ursusa!?

Warszawska akrobatyka podtrzymała tradycje. Mamy medale. Gratulacje dla medalistów Bywały lata lepsze i mamy nadzieję, że znów nadchodzą   takie czasy.

Gimnastyka artystyczna.

 Gdynianka Natalia Kozioł ponownie najlepsza w Polsce.  Wyraźnie wygrywa rywalizację w wieloboju. Czas aby Natalia zaczęła się liczyć w rywalizacji międzynarodowej. Prawie 5 punktów za nią Małgorzata Romaniuk ze Szczecina. Na miejscu 3. Natalia Kulig reprezentująca klub z Łodzi. Zaznaczmy, że nasza gimnastyczka Paula Mochtak z PM „Syrena” dzielnie walczyła w wieloboju zajmując 7 miejsce. Paula ponadto weszła do wszystkich 4. finałów indywidualnych, z najwyższym , 5. miejscem w ćwiczeniu ze wstążką!  Liczymy na postęp. Paula Mochtak wraz z Alicją Dobrołęcką , mistrzynią Polski w rywalizacji juniorek, mogą już niedługo stworzyć mocny , warszawski duet i pozytywnie „narozrabiać” wśród najlepszych polskich „artystek”.

Trampolina.

Jak zwykle w skokach na trampolinie dominują zawodnicy z Poznania. Wygrywają  wszystkie albo większość tytułów chyba, że przytrafi im się jakiś błąd. Tak było i tym razem. Indywidualnie wśród kobiet pierwsze dwa miejsca dla AZS AWF Poznań. Wygrywa Magda Świtalska przed Michaliną Balcerzowską (wychowanką Olimpijczyka Toruń)

W konkurencji mężczyzn złoto dla Artura Zakrzewskiego, srebro dla jego klubowego kolegi Łukasza Jaworskiego, Oczywiście z obaj z AZS AWF Poznań.

dav

W synchronach Świtalska z Balcerzowską są bezkonkurencyjne. Natomiast Zakrzewski z Jaworskim popełniają błąd i nie liczą się w walce o medale. Na najwyższym podium zastępuje ich inna para z Poznania Dominik Figlak i Jakub Kubiak.

W klasie I startowały nasze zawodniczki z PM „Syrena” Ewa Sasimowska i Dominika Zatorska. Już wydawało się , że znajdą się na pudle, po pierwszym układzie były drugie. Jednak błędy w drugim ćwiczeniu spowodowały ,że ostatecznie dziewczyny znalazły się na miejscu 5.

Także na miejscu 5. W klasie I wśród chłopców uplasował się Tomasz Mików z AZS Warszawa.

Skoki na Ścieżce.

Tu jak zwykle dosyć przeciętna konkurencja. Od kilku lat siostry Bałko nie mają rywalek. Tym razem także zdobyły złoto i srebro. Ale na miejscu trzecim nasza Oliwia Sierzchała z UKS SP 220. Przegrała o 3 pkt co nieźle wróży na przyszłość. Klub z Warszawy wychował już niejednego mistrza Polski w skokach na ścieżce. Liczymy więc na powrót do dobrych tradycji.

dav

Załączamy pełne tabele z wynikami:  <<KOMUNIKAT KOŃCOWY>>

Opis wrażeń z przebiegu zawodów w innym materiale.

J.W.