plakatW dniach 29-30 października br. odbędzie się w Warszawie tradycyjny już 7. Puchar „Warsa i Sawy”.  Międzynarodowy turniej w akrobatyce sportowej będzie w tym roku małym Pucharem Narodów.  Startują ekipy z Belgii, Białorusi, Bułgarii, Rosji, Ukrainy, Węgier, Polski i Warszawy.  W zawodach weźmie udział 170 zawodników.  Rywalizacja będzie przebiegała w czterech kategoriach wiekowych.

Przez dwa dni , w ursynowskiej „Arenie” na ulicy Pileckiego 122 będzie można obejrzeć akrobatykę na dobrym, sportowym poziomie.   W sobotę rywalizacja w eliminacjach, w niedzielę finał w godzinach 10.00- 13.00. Otwarcie zawodów w sobotę o godzinie 15.00

Zawodom patronuje Burmistrz Ursynowa, Robert Kempa a głównym współfinansującym jest Urząd Miasta St. Warszawy.  Partnerami organizatorów czyli Warszawsko-Mazowieckiego Związku Sportów Gimnastycznych i Ursynowskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego są między innymi Urzędy Dzielnicowe Ursynowa, Mokotowa i Ursusa, Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji, grupa warszawskich firm.

Patronat medialny sprawuje TVP Warszawa, Radio dla Ciebie, przyjazne akrobatyce tygodniki warszawskie „Południe” i „Passa” i portale internetowe: sportowa.tv, Halo Ursynów, Nasze Pejzaże.

Warszawiacy zaprzyjaźnili się z akrobatyką sportową , doceniając je walory widowiskowe i emocjonalne i od kilku lat licznie odwiedzają nasze zawody.  W tym roku, po raz pierwszy zawody będą trwać dwa dni. Rywalizacja będzie się toczyła w pięciu , akrobatycznych konkurencjach, tj. dwójkach kobiet, dwójkach mężczyzn, dwójkach mieszanych, trójkach kobiet i czwórkach mężczyzn równocześnie w czterech kategoriach wiekowych tj. w kategorii mistrzowskiej, inaczej seniorskiej, w kategorii juniorów i juniorów młodszych oraz w kategorii młodzieżowej. Taki porządek startowy jest specyfiką akrobatyki sportowej i jest stosowany na wszystkich zawodach rangi mistrzowskiej w tej dyscyplinie sportu.

Podajemy skrótowy program zawodów.

Sobota  29.10 .

9.30 – 10.30, pierwszy trening akrobatyczny dla dzieci, których przyprowadzą rodzice.

11.00 – 13.30 eliminacje

15.00 otwarcie zawodów,

15.15 pokaz gimnastyki artystycznej

15.50  -18.00 eliminacje w kategorii mistrzowskiej

Niedziela 30.10.

10.00 – 13.00 finały

Zapraszamy do ursynowskiej „Areny”, na ulicę Pileckiego 122, w ostatni weekend października. Szczegółowe informacje o zawodach w następnych publikacjach.