LOGO_WOM_KLMW niedzielę 24-09-2017 na Bemowie odbyły się Mistrzostwa Warszawy w Gimnastyce Artystycznej w klasie młodzieżowej. Zawody były pierwszymi mistrzostwami rozgrywanymi w ramach rywalizacji w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży (WOM). Organizacja tych zawodów została powierzona klubowi UKS GRISHINA.

 

W mistrzostwach wzięło udział 75 gimnastyczek w wieku 7-9 lat z 10 warszawskich klubów. Zawodniczki wykonywały układy: taneczno-akrobatyczny oraz ze skakanką. Klasyfikacja końcowa i ceremonia nagrodzenia dotyczyła wyników w wieloboju (suma punktów z dwóch układów). Najlepsze 8 gimnastyczek w układzie tanecznym oraz najlepsza ósemka w układzie ze skakanką zakwalifikowała się do finału WOM, podczas którego odbędzie się rywalizacja w poszczególnych przyborach Najlepsze zawodniczki otrzymały dyplomy, puchary i medale. Rywalizacja gimnastyczek na planszy trwała przez cały dzień (od 9:30 do 18:00) a zakończenie zawodów przyniosło wiele uśmiechów na buziach dzieci, gdyż wszystkie gimnastyczki otrzymały upominki od organizatora zawodów.

MW4 MW2 MW1

Następne Mistrzostwa Warszawy w gimnastyce artystycznej odbędą się w weekend 7 i 8 października 2017 w Śródmieściu (organizatorzy: UKS SP220 (sobota) oraz Pałac Młodzieży Syrena (niedziela)) a będą w nich rywalizowały gimnastyczki klasy III (rok urodzenia 2007) oraz II (rok urodzenia 2005-2006).

 

Komisja-sedziowska-MW-KLM
MW_KLM_Skakanka
MW_KLM_Taneczny
MW_KLM_Wieloboj