„MŁODE  TALENTY” w Piasecznie!!!

Skoki na trampolinie i skoki na ścieżce akrobatycznej !!!

W dniach 29-30 września br. odbędzie się Piasecznie, w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Ogólnopolski Turniej w skokach na trampolinie i skokach na ścieżce akrobatycznej pod nazwą „Młode Talenty”. Po raz pierwszy mieszkańcy Piaseczna będą mogli obejrzeć skoki na trampolinie i skoki na ścieżce na żywo. Ta dyscyplina gimnastyczna jeszcze w Piasecznie nie gościła!!!

Obie konkurencje są stosunkowo rzadko pokazywane we wszechobecnej telewizji. Zawody w Piasecznie są więc doskonałą okazją do obejrzenia skoków na trampolinie i skoków na ścieżce na żywo!!!

ZAPRASZAMY CAŁE PIASECZNO do hali na ulicę gen. Sikorskiego 20.

Co prawda „Młode Talenty” to turniej dla zawodników do lat 15, ale specyfika dyscypliny powoduje, że emocji nie zabraknie. W zawodach wystartuje 140 zawodników z całego kraju. Będą oni rywalizowali w trampolinie w konkurencji skoków indywidualnych oraz skoków synchronicznych dziewcząt i chłopców. W skokach na ścieżce rywalizacja będzie się odbywać w konkursach indywidualnych dziewcząt i chłopców.

Trampolina to konkurencja olimpijska. To powoduje, że w ostatnich latach obserwujemy ogromny rozwój tej dyscypliny. Czołówka światowa to już nie tylko Chińczycy ale także Rosjanie, Ukraińcy, Białorusini. Świetnych zawodników mają Japończycy, Francuzi, Duńczycy, Niemcy  i wiele innych nacji z całego świata. Polscy skoczkowie potrafią zamieszać wśród najlepszych, szczególnie w skokach synchronicznych. Wielokrotnie nasi zawodnicy kwalifikowali się do finałów Pucharów Świata czy mistrzostw Europy i Świata. W trakcie zawodów będzie można obejrzeć czołowych polskich skoczków na trampolinie. Pokaz  m.in. zapowiedziały mistrzynie Polski w skokach synchronicznych.

Specjalny pokaz będzie można obejrzeć podczas ceremonii otwarcia zawodów w sobotę o godzinie 15-tej oraz w niedzielę na zakończenie zawodów, przed ceremonią dekoracji.

Trampolina to siatka o rozmiarach 428 x 214 cm. Najlepsi zawodnicy potrafią  wykonać skoki do wysokości 8 metrów. Takie skoki zapierają widzom dech w piersiach!  Podczas naszych zawodów młodzi zawodnicy będą skakali nieco niżej ale i tak będzie na co popatrzeć!!!

W skokach na ścieżce zawodnik czy zawodniczka wykonuje kilka elementów skoku pod rząd. To  są salta czy śruby połączone w jeden ciąg. I trampolinie i w skokach na ścieżce sędziowie punktują trudność układu i jego wykonanie. Trudny układ i  jego świetne wykonanie to szansa na wygraną.

W sobotę zawody rozpoczynają się o godzinie 10.00,  w niedzielę o godzinie 9.00. „Młode Talenty” oznaczają, że wśród startujących z pewnością będą przyszli mistrzowie Polski w klasie seniorów, a być może także przyszli mistrzowie Europy czy świata. Warto więc zajrzeć do hali na ulicy gen. Sikorskiego 20. Zapraszamy rodziców z dziećmi,  zapraszamy uczniów szkół piaseczyńskich, zapraszamy mieszkańców Piaseczna!!! Ale także zapraszamy mieszkańców pobliskich dzielnic Warszawy i miejscowości, m.in.: Ursynowa, Włoch, Konstancina-Jeziornej, Lesznowoli, Magdalenki, Mysiadła, Józefosławia i innych.

Być może zawody zainspirują dzieci do poszukania klubu gimnastycznego.  Dziś gimnastyka robi na świecie furorę, stała się „modna”. Na terenie Warszawy i Mazowsza mamy 27 klubów. W Piasecznie jeszcze takiego klubu nie ma. Ale może być!

Warszawsko-Mazowiecki Związek Sportów Gimnastycznych

www.gim-akro.wa.pl