Już niedługo!  17 maja o godzinie 15.00 uroczyste OTWARCIE zawodów.  9.Międzynarodowy Turniej w Akrobatyce Sportowej o Puchar „WARSA i SAWY” odbędzie się w dniach 17-19 maja (piątek -sobota- niedziela) w ursynowskiej hali „Arena” przy ulicy Pileckiego 122 .

Najlepsi polscy akrobaci zmierzą swoje siły z konkurentami z Ukrainy, Białorusi, Rosji, Francji, Izraela i Mołdawii. Zanosi się na zaciętą rywalizację.  Jak zwykle oczekujemy wielkich emocji, pięknych ewolucji, pokazu siły, zręczności i ekwilibrystyki!!!

Rywalizacja będzie toczyła się w 4 kategoriach wiekowych od najmłodszych 11-16 lat , poprzez juniorów młodszych i juniorów do seniorów czy klasy mistrzowskiej. Przypomnijmy jednak, że akrobatyka to sport tzw. „młodego wieku” co oznacza ,że seniorem się jest już od 15-tego roku życia!

Obejrzymy walkę w konkurencji dwójek mężczyzn i kobiet, dwójek mieszanych         a także trójek kobiet i czwórek mężczyzn.

Zaczynamy w piątek o godzinie 11.00 ale ceremonia Otwarcia zawodów odbędzie się o godzinie 15.00 ! Warto przyjść wcześniej i zająć wygodne miejsce. Już wiemy, że na ten dzień do hali „Arena” wybierają się uczniowie ursynowskich szkół.     Także zawodnicy  z  warszawskich klubów akrobatycznych , ci najmłodsi wraz z rodzicami.  Na pewno będą obecni stali sympatycy akrobatyki, oni są co roku!

Przyjdźcie koniecznie!!! Obejrzyjcie i zakochajcie się w akrobatyce!!!

Dla dzieci organizatorzy przygotowali „Pierwszy Krok Gimnastyczny” to oznacza pierwszy w życiu trening pod okiem naszych trenerów. Dzieciaki wraz  z rodzicami zapraszamy w czwartek 16 maja do „Areny” Ursynów na godzinę 12.00  !!!

12.00 czwartek 16 maja – zapraszamy dzieci, które zechcą po raz pierwszy potrenować gimnastykę . Wybitna trenerka Pani Grażyna Markiewicz (medalistka mistrzostw świata) wraz z kolegami poprowadzi zajęcia dla tych dzieci. Trzeba mieć ze sobą strój gimnastyczny!

Turniej odbywa się pod patronatem Prezydenta Warszawy Pana Rafała Trzaskowskiego, a także pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który w tym roku obchodzi swoje 100-lecie.  Patronat sportowy sprawuje Polski Związek Gimnastyczny.

Dla podkreślenia rangi wydarzenia został powołany Komitet Honorowy zawodów na czele z wybitną postacią polskiego sportu Panią Otylią Jędrzejczak.  Pełny skład Komitetu publikujemy obok.

Zapraszamy wszystkich sympatyków sportu na 9.Puchar „Warsa i Sawy” do Ursynowskiej „Areny”. 17-19 MAJA.

Sztab organizacyjny zawodów.

KOMITET HONOROWY

9. MIĘDZYNARODOWEGO TURNIEJU W AKROBATYCE SPORTOWEJ

O PUCHAR „WARSA I SAWY”

/Wielki Warszawski Tour Gimnastyczny/

Przewodnicząca

Otylia Jędrzejczak – mistrzyni olimpijska, mistrzyni i rekordzistka świata i Europy w pływaniu w stylu motylkowym i klasycznym, trzykrotnie wybierana najlepszym sportowcem Polski

Członkowie:

Kinga Dębska – reżyserka i scenarzystka filmowa i telewizyjna, m.in. film „Moje córki krowy”, serial „Szóstka”

Tomasz Jagodziński – dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie

Robert Kempa – burmistrz dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy

Czesław Lang – wicemistrz olimpijski w kolarstwie szosowym, medalista mistrzostw świata, dyrektor Tour de Pologne

prof. Michał Lenartowicz – socjolog sportu, doktor habilitowany nauk o kulturze sportu, prorektor Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie

Sławomir Potapowicz – wiceprzewodniczący Rady m.st. Warszawy

Paweł Rabiej – pierwszy zastępca prezydenta m.st. Warszawy

prof. Henryk Skarżyński – twórca i dyrektor Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach, Człowiek Wolności w kategorii nauka, w plebiscycie „Gazety Wyborczej” i TVN

Ryszard Stadniuk – wicemistrz świata, brązowy medalista olimpijski w osadzie czwórki ze sternikiem, wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Barbara Stanisławiszyn – prezes Polskiego Związku Gimnastycznego

Andrzej Supron – mistrz świata, srebrny medalista olimpijski w zapasach w stylu klasycznym, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego

Włodzimierz Szaranowicz – sportowy dziennikarz radiowy i telewizyjny, dziewiętnastokrotnie relacjonował igrzyska olimpijskie poczynając od Olimpiady w Moskwie w 1980 r.

Marek Wawrzkiewicz – poeta, dziennikarz, tłumacz, prezes Zarządu Głównego Związku Literatów Polskich

Jan Wieteska – prezes Warszawsko-Mazowieckiego Związku Sportów Gimnastycznych