fig-logoEmocje, emocje i jeszcze raz emocje!!!

W roku 2018 odbędą się Mistrzostwa Świata we wszystkich dyscyplinach gimnastycznych!!!

1200px-European_Union_of_Gymnastics_logo.svgCykl mistrzowski rozpoczną akrobaci. Akrobaci stoczą walkę o tytuły w Atwerpii. Belgowie to wciąż czołówka światowa. Październikowe Mistrzostwa Europy w Rzeszowie pokazały, że Belgowie maja ogromny potencjał. U siebie będą niezwykle groźni.

W Portugalii odbędzie się rywalizacja w aerobiku, a Sofii spotkają się  „artystki”. Tak określamy zawodniczki startujące w gimnastyce artystycznej. W tej dyscyplinie zdecydowanie królują Rosjanki. Złoto rezerwujemy dla nich.

Katar, który coraz częściej jest miejscem wielkich sportowych wydarzeń, będzie gospodarzem Mistrzostw w gimnastyce sportowej. Ostatnie lata pokazały, że czołówka światowa jest niezwykle wyrównana. Każdy przyrząd może więc mieć innego bohatera. Cykl mistrzostw Świata kończy się   w Petersburgu. Rywalizacja trampolinistów. Pewnie znów dominować będą Chińczycy.

Oto zestawie Mistrzostw Europy.2018.

1. 26 ME . trampolina, skoki na ścieżce. Baku, Azerbajdżan.       12-15.04.
  2. 34 ME. Gimnastyka Artystyczna. Valladolid, Hiszpania.             01-03.06.
  3. 32 ME. Gimnastyka Sportowa Kobiet Glasgow, Szkocja            02-05.09.
  4. 33 ME. Gimnastyka Sportowa Mężczyzn. Glasgow, Szkocja     09-12.09.

Nie zapominamy też o  Mistrzostwach Europy.

Emocje nie mniejsze . Akrobaci swoje mistrzostwa Europy rozgrywają co dwa lata. Więc w roku 2018 …odpoczywają!?

Ale pozostałe dyscypliny stoczą walkę o europejskie medale.  Zaczną skoczkowie na trampolinie i na ścieżce. Spotkają się w Baku. To z pewnością będą „bogate” mistrzostwa bowiem szefem europejskiej gimnastyki został dopiero co Azer Farid Gajibow. To będzie jego pierwszy turniej jako prezydenta UEG.

Następnie Hiszpania ugości gimnastyczki artystyczne. Będzie słonecznie i uroczo. Na jesieni organizatorem zawodów w gimnastyce sportowej kobiet i mężczyzn będzie Szkocja?!  No u Szkotów może być różnie. Może warto zadbać o swój prowiant?!

Oto zestawie Mistrzostw Europy.2018.

1. 26 ME . trampolina, skoki na ścieżce. Baku, Azerbajdżan.        12-15.04.
  2. 34 ME. Gimnastyka Artystyczna. Valladolid, Hiszpania.              01-03.06.
  3. 32 ME. Gimnastyka Sportowa Kobiet Glasgow, Szkocja            02-05.09.
  4. 33 ME. Gimnastyka Sportowa Mężczyzn. Glasgow, Szkocja.    09-12.09.

Ponadto w roku 2018 odbędzie  kolejny, już 11-ty  Eurogym. Wielki Festiwal Gimnastyczny z udziałem gimnastyków i mieszkańców.  Impreza odbędzie się w Liege, w Belgii a zgłoszonych uczestników jest już ponad 4 tysiące!

Trzymamy kciuki za polskich reprezentantów.!!!