Akrobaci z Ukrainy w najmocniejszym składzie! Jedna z potęg światowej akrobatyki zaprezentuje swoich najlepszych akrobatów. Jurij Goliak – szef ukraińskiej ekipy – uznał, że turniej „Warsa i Sawy” jest znakomitym miejscem do sprawdzenia formy jego podopiecznych przed tegorocznymi mistrzostwami świata.
Do rywalizacji z Ukraińcami staną akrobaci z Białorusi, którzy także tradycyjnie należą do światowej czołówki akrobatycznej.
Rosjanie przywożą ekipę z Kaliningradu, ale to także silny zespół. Rosyjska akrobatyka od lat jest najlepsza na świecie. Z każdych imprez mistrzowskich Rosjanie przywożą worek medali. Liczymy więc, że akrobaci z Kaliningradu zaprezentują świetne ćwiczenia.
Francuzi z polską trenerką Małgorzatą Bardy zapewne będą chcieli włączyć się do walki o czołowe miejsca. Oprócz nich przyjeżdża ekipa Izraela i niewielka ekipa z Mołdawii, która w naszym turnieju wystąpi po raz pierwszy. No i Polacy – wszyscy najlepsi!!! 19 klubów z Polski zaprezentuje swoich wychowanków. Startuje cała reprezentacja Polski. Jak wypadniemy w konfrontacji z silnymi drużynami z Europy?
Przyjdźcie i zobaczcie – zaczynamy w piątek , 17 maja! Zawody startują od godziny 11.00, ale Ceremonia Otwarcia będzie o godzinie 15.00 . Zapraszamy wcześniej, bowiem tuż po Ceremonii Otwarcia nastąpią pokazy najbardziej atrakcyjnej grupy. Wtedy wystartują seniorzy i juniorzy , czyli ci , po których należy spodziewać się najwięcej!!!
Pierwszego dnia każdy zespół pokaże jeden układ – statyczny lub dynamiczny. W sobotę także drugi dzień eliminacji. W niedzielę finały, podczas których zespoły zaprezentują układy kombinowane.
Po ceremonii wręczenia medali najlepsi w poszczególnych konkurencjach pokażą publiczności swoje umiejętności jeszcze raz!!! Pokazy Mistrzów zakończą zawody o Puchar „Warsa i Sawy”.
Zapraszamy do hali „Arena” na Ursynowie.
Sztab Organizacyjny zawodów.