Polski Związek Gimnastyczny prowadzi działalność sportową we wszystkich sportach gimnastycznych. Informowaliśmy naszych sympatyków o zmianie naszej nazwy i zapisów statutu uwzględniających wszystkie dyscypliny gimnastyczne.
W związku z tym będziemy, coraz częściej informować naszych internautów, sympatyków akrobatyki i gimnastyki o wszystkich dyscyplinach gimnastycznych. Przypomnijmy więc jakie dyscypliny gimnastyczne stanowią grupę sportów gimnastycznych.

Dyscypliny, którymi zajmowaliśmy się dotychczas to: akrobatyka sportowa, skoki na trampolinie oraz skoki na ścieżce.

Natomiast kolejne to: gimnastyka sportowa kobiet, gimnastyka sportowa mężczyzn oraz gimnastyka artystyczna. O tych dyscyplinach będziemy chcieli opowiedzieć nieco więcej , w naszych kolejnych informacjach. Prosimy o śledzenie naszego Facebooka https://www.facebook.com/WMZAS/

W najbliższym opowiemy o ostatnich Mistrzostwach Świata w gimnastyce sportowej, które odbyły się w Glasgow, w Szkocji w październiku 2015 roku. Było to pasjonujące wydarzenie, bowiem gimnastyka sportowa (w angielskim: artistic gymnastic) tworzy równie wspaniałe widowisko jak akrobatyka sportowa. Gimnastyka sportowa uprawiana jest dzisiaj w ogromnej ilości krajów, zawodnicy z czołówki światowej reprezentują bardzo wyrównany poziom, więc o zwycięstwie decydują często ułamki punktów. Przypomnijmy konkurencje w gimnastyce sportowej: mężczyzn: poręcze, drążek, kółka, koń z łękami, skok przez stół, ćwiczenia wolne. W gimnastyce kobiet: równoważnia, poręcze, skok przez stół, ćwiczenia wolne. Ponadto medale rozdawane są w wieloboju indywidualnym, czyli wszystkie konkurencje na przyrządach liczone razem oraz w wieloboju drużynowym.
Jak łatwo policzyć gimnastyka sportowa daje możliwość zdobycia sporej ilości medali olimpijskich, Mistrzostw Świata czy Mistrzostw Europy. Warto więc inwestować w tę dyscyplinę sportu. Czy w Polsce inwestujemy w gimnastykę? Będziemy o tym pisać.
Opowiemy też trochę o historii gimnastyki ale wszystko po kolei.

Tu zapowiedź zawodów w Glasgow