Konrad Zieliński – absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, którą ukończył w 1957 roku. Zawodnik klasy mistrzowskiej w gimnastyce sportowej oraz 10-cio krotny Mistrz Polski w konkurencji czwórek w akrobatyce. Posiada tytuł „Zasłużony Mistrz Sportu”.

Po ukończeniu studiów pracował w szkole, a następnie przez 10 lat na AWF w Katedrze Gimnastyki Sportowej prowadząc zajęcia ze studentami oraz specjalizację trenerską. Równocześnie pracował jako trener w sekcji akrobatycznej Klubu „Targówek” Warszawa, którą założył w 1958 roku. Przez wiele lat był trenerem głównym, a w latach 1961-1982 klub ten był najlepszym klubem w Polsce, zdobywając 18 razy tytuł drużynowego Mistrza Polski.

Konrad Zieliński wychował wielu wspaniałych zawodników w skokach na ścieżce oraz konkurencjach zespołowych, którzy w latach 1974-1991 zdobyli na Mistrzostwach Świata, Europy i Pucharach Świata: 5 złotych, 26 srebrnych i 52 brązowe medale. Posiada tytuł „Zasłużony Trener”.

Inicjator organizacji i rozwoju nowej dyscypliny sportu w Polsce – Akrobatyki Sportowej. Opracował przepisy sędziowskie, regulaminy zawodów, układy klasyfikacyjne wytyczając kierunek rozwoju akrobatyki sportowej.

W 1973 roku Konrad Zieliński był przedstawicielem Polski w Komisji opracowującej regulaminy IFSA (Międzynarodowej Federacji Akrobatyki Sportowej).

Członek Komitetu Technicznego IFSA 1974-1993;

Członek Komitetu Wykonawczego IFSA 1993-1999;

Po przystąpieniu IFSA do Międzynarodowej Federacji Gimnastyki (FIG), kontynuował swą działalność na rzecz rozwoju akrobatyki w świecie – Członek Komitetu Technicznego ACRO FIG do 2008 roku.

Od 1977 roku sędzia Akrobatyki.

W okresie bardzo aktywnej działalności inspirował rozwój akrobatyki sportowej na całym świecie. Jako członek Komitetów międzynarodowych opracował między innymi: „Tabele Grup Trudności” – 1997; „Plan rozwoju EUROSAF”, „Rozwój i program nauki akrobatyki sportowej”- 2003, „Program Grup Wiekowych”- 2002.

Będąc prekursorem akrobatyki w krajach Europy Zachodniej, przeprowadził wiele kursów dla sędziów i trenerów: Belgii, Francji, Szwajcarii, Włoch oraz Hiszpanii.

Konrad Zieliński przez dwie kadencje, od roku 1973 był Wiceprezesem Polskiego Związku Akrobatyki Sportowej ds. szkoleniowo-sportowych, a od grudnia 1981 roku Trenerem Kadry Narodowej.

Na XI Walnym Zgromadzeniu PZAS, które odbyło się 17 kwietnia 1993 roku Konrada Zielińskiego wybrano na Prezesa Polskiego Związku Akrobatyki Sportowej. Funkcję tą sprawował przez dwie kadencje – do roku 2000.

13 grudnia 2008 roku podczas XV Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego Polskiego Związku Akrobatyki Sportowej, Delegaci jednogłośnie nadali Panu Konradowi Zielińskiemu tytuł „Honorowego Prezesa Polskiego Związku Akrobatyki Sportowej”.

Szanowny Jubilacie,
Zarząd Warszawsko-Mazowieckiego Związku Akrobatyki Sportowej, wszyscy sportowcy i trenerzy życzą Panu, Panie Konradzie wszystkiego najlepszego z okazji 80-tej rocznicy urodzin.
Dziękujemy za wszystko co Pan uczynił dla polskiej akrobatyki. Tworzył Pan historię tej dyscypliny i budował jej sukcesy. Jest Pan wspaniałą postacią polskiego sportu. Jesteśmy wielce zaszczyceni, że możemy korzystać z Pana dorobku i doświadczenia. Życzymy Panu zdrowia, wszelkiej pomyślności, a także pięknych wrażeń z oglądania ulubionej akrobatyki.
Panie Konradzie, będzie nam niezwykle miło gościć Pana na honorowym miejscu podczas 60-tych Mistrzostw Polski rozgrywanycu, w czerwcu, w Warszawie.
Jan Wieteska, Prezes W-MZAS.