układ taneczno - akrobatycznyW dniach 16 – 17 czerwca, w Poznaniu rozegrane zostały zawody gimnastyki artystycznej o Puchar Prezesa Polskiego Związku Gimnastycznego oraz Ogólnopolskie zawody w układach zbiorowych w klasie młodzieżowej. W klasyfikacji indywidualnej brało udział aż 87 zawodniczek z całej Polski, z roczników 2008 i młodszych. Pierwsze miejsce i złoty medal w wieloboju wywalczyła zawodniczka klubu KSGA Legion Warszawa Jagoda Nasiadka. Zaraz obok Jagody, na drugim miejscu podium stanęła jej klubowa koleżanka Marta Rybałko. W pierwszej ósemce wieloboju znalazła się jeszcze jedna warszawianka. Zawodniczka klubu UKS Grishina, Zofia Gala, wywalczyła 6 miejsce.

Reprezentantki warszawskich klubów zajęły również bardzo wysokie miejsca w klasyfikacji poszczególnych układów.

Układ taneczno – akrobatyczny:

1 miejsce: Marta Rybałko (KSGA Legion Warszawa)

2 miejsce: Jagoda Nasiadka (KSGA Legion Warszawa)

Układ ze skakanką:

1 miejsce: Jagoda Nasiadka (KSGA Legion Warszawa)

2 miejsce: Marta Rybałko (KSGA Legion Warszawa)

4 miejsce: Sofia Nashchańska (UKS Irina Warszawa)

6 miejsce: Zofia Gala (UKS Grishina Warszawa)

Dzień poprzedzający rywalizację o Puchar Prezesa należał do zbiorówek, które zaprezentowały układy taneczne. W zawodach wzięły udział aż trzy zbiorówki z warszawskich klubów: UKS Pałac Młodzieży Syrena Warszawa oraz dwa zespoły klubu UKS Irina Warszawa.

Zbiorówka Pałacu Młodzieży zdobyła brązowy medal zaś zespoły UKS Irina uplasowały się kolejno na czwartym oraz szóstym miejscu.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodniczek oraz trenerek za tak wspaniałe wyniki!