Plakat_03Pytają nas dlaczego Mistrzostwa Polski w Sportach Gimnastycznych organizujemy w Warszawie?  –   (26-28 maja, hala „Arena”)

Po pierwsze dlatego, że takiej imprezy sportowej w Warszawie nie było. Stolica była gospodarzem wielu wielkich i ciekawych zawodów, odbywały się tu mistrzostwa kraju w innych dyscyplinach sportowych. Ale mistrzostw Polski w gimnastyce sportowej kobiet i mężczyzn, gimnastyce artystycznej, akrobatyce sportowej, trampolinie, skokach na ścieżce jednocześnie, w tym samym czasie i miejscu w Warszawie nigdy nie było! Organizujemy te zawody, bo będzie to impreza wyjątkowa!

Po drugie dlatego, że chcemy dać frajdę kibicom i sympatykom sportu. Sporty gimnastyczne tworzą niepowtarzalne widowisko. Widz podziwia zręczność, finezję, siłę, odwagę zawodników. Nasza dyscyplina jest barwna, elegancka, pełna gracji, jest po prostu piękna. Urok i piękno przyciąga. Niesamowite układy, zadziwiające ekwilibrystyczne elementy ćwiczeń budzą emocje. Organizujemy te zawody właśnie dla tych emocji!

Po trzecie dlatego, że chcemy podnieść rangę zawodów mistrzowskich. Bez fałszywej skromności powiedzmy, że organizacja mistrzostw w Warszawie może być bardziej zauważona, szczególnie przez tych, którzy naszą dyscyplinę powinni zauważyć!

Po czwarte dlatego, że chcemy, aby sporty gimnastyczne stawały się coraz bardziej popularne. Nie tylko dzięki znanym programom telewizyjnym, jak „Mam Talent”, w których gimnastycy, akrobaci czy trampoliniści zazwyczaj są w finałach lub te programy wygrywają. Chcemy, aby warszawskie mistrzostwa stały się ważną okazją do popularyzacji naszej dyscypliny, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

Po piąte dlatego, że mamy nadzieję iż te mistrzostwa staną się początkiem budowy współczesnej siły polskich sportów gimnastycznych. Chcielibyśmy, aby w warszawskich mistrzostwach ujawniły się talenty na miarę dawnych naszych mistrzów  jak choćby Jerzego Jokiela, Heleny Rakoczy czy mistrza olimpijskiego z 2008 roku Leszka Blanika!

I wreszcie po szóste dlatego, że kochamy piękno, a sporty gimnastyczne są piękne!!! Że o pięknie już było? … Nie szkodzi. Jak coś jest piękne warto o tym mówić wielokrotnie!

I dlatego wszystkiego zapraszamy mieszkańców Warszawy do ursynowskiej „Areny” przy ulicy Pileckiego 122, w dniach 26-28 maja. Przez pełne trzy dni będziecie mogli obejrzeć rywalizację najlepszych polskich zawodników w 6 dyscyplinach gimnastycznych. Szczegóły programu startowego znajdziecie na naszych stronach internetowych i w mediach. Otwarcie zawodów w piątek  26 maja, o godzinie 16.00

Przyjdźcie wcześniej, aby przed wejściem na widownię obejrzeć wystawę zdjęć, wypić znakomitą kawę, może dostać autograf polskich, sportowych sław, a potem zasiąść wygodnie na trybunach i patrzeć, patrzeć, patrzeć…

J.W.