figNowa propozycja Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej.

Ta nowa propozycja to Międzydyscyplinarne Zawody Gimnastyczne, w których wystartują zawodnicy z wszystkich konkurencji gimnastycznych.  Łączna liczba startujących zawodników to 156 lub 160. Zawodnicy wywodzący się z wszystkich kontynentów będą podzieleni na 10 lub 11 grup. Każda grupa liczyć będzie 14-16 zawodników i będzie to multinarodowy zespół , którego członkowie będą startować w poszczególnych konkurencjach gimnastycznych. Tak więc każda grupa będzie złożona  z następujących zawodników: 3-4 zawodników z gimnastyki sportowej mężczyzn, 3-4 zawodniczki z  gimnastyki  sportowej kobiet, 1 zawodnik z trampoliny i 1 zawodniczka z trampoliny, zespół akrobatyczny- 3 kobiet, oraz 3 zawodniczki z gimnastyki artystycznej.

Ciekawe jak będą takie zawody wyglądały w praktyce.

ksz.

Posiedzenie Komitetu Wykonawczego FIG

  1. Komitet Wykonawczy FIG jednomyślnie przyjął budżet na lata 2017 – 2020, który będzie przedłożony do zatwierdzenia na Zgromadzeniu Generalnym w Tokio w październiku br.
  2. Komitet jednogłośnie przyjął modyfikację statutu FIG i Kodeksu Etyki. Niestety nie mamy informacji w jakim kierunku idą przyjęte zmiany.
  3. Komitet zaproponował zmiany zasad przeprowadzania zawodów o Puchar Świata w konkurencji skoków na trampolinie oraz zasad kwalifikacji, w tej konkurencji, na olimpiadę w Tokio. Zmiany mają dotyczyć wyjątkowych regulacji technicznych. Prezydium Komitetu i grupa robocza zostały upoważnione do ustalenia szczegółów w tym zakresie.

mm.

„Mały kroczek” dla akrobatyki!

Strona internetowa FIG oficjalnie informuje, że akrobatyka znajdzie się w programie Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich (Youth Olympic Games) w 2018 roku. Trzecia edycja tych zawodów odbędzie się w październiku 2018 roku w Buenos Aires, w Argentynie. Taką decyzję podjął Komitet Wykonawczy Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

To  „mały kroczek” dla lepszego traktowania akrobatyki sportowej przez światowe władze. Co prawda, akrobatyka nie znalazła się w programie Igrzysk Olimpijskich w 2020 roku, w Tokio, ale powoli toruje sobie drogę do tego celu.

Jesteśmy przekonani, że w Buenos Aires akrobatyka udowodni, że  powinna stać się pełnoprawną dyscypliną olimpijską, bo jest efektowna, piękna, emocjonująca i przyciąga ogromna rzeszę kibiców.

Mo.