centrum sportuPo Mistrzostwach Polski w Sportach Gimnastycznych rozegranych w ostatni weekend maja w Warszawie  pojawiło się szereg komentarzy dotyczących przyszłości sportów gimnastycznych. Dotarły do nas pytania dlaczego w stolicy kraju nie ma ośrodka sportowego, który organizowałby zajęcia z zakresu sportów gimnastycznych w sposób nie tylko profesjonalny ale przede wszystkim kompleksowy. Wielu widzów, wręcz zachwyconych widowiskiem jakie stworzyła rywalizacja najlepszych polskich gimnastyków i akrobatów, pytało nas o możliwość stworzenia takiego obiektu w którym w którym mieszkańcy Warszawy od najmłodszych do starszych , a także sportowcy mogliby znaleźć miejsce do uprawiania gimnastyki.

Szanowni Państwo! Drodzy Internauci!

Mamy w warszawie 22 kluby w których dzieci i młodzież uprawia sporty gimnastyczne. Jest w Warszawie wiele prywatnych obiektów w których mieszkańcy mogą za opłatą pobawić się w  gimnastykę. Jest w Warszawie wielka ilość prywatnych klubów fitnessu, aerobiku czy crossfitu w których za właściwa opłatą można pracować nad swoja sylwetką czy kondycją.

Czy w takiej sytuacji powinniśmy dążyć do stworzenia Centrum Sportów Gimnastycznych?

Centrum, w którym funkcjonowałby wszystkie dyscypliny gimnastyczne z przeznaczeniem dla wszystkich kategorii wiekowych. Centrum w którym byłoby miejsce zarówno dla amatorów jak i wyczynowców.

Program takiego Centrum zawierałby: gimnastyczną  zabawę dla dzieci (Freestyle), wszystkie formy ćwiczeń ruchowych dla każdego, takie jak aerobik, fitness, cross fit, siłownie.  Centrum mieściłoby także w swoim programie wyczyn sportowy czyli gimnastykę przyrządową dla kobiet i mężczyzn, gimnastykę artystyczną, skoki na trampolinie, akrobatykę sportową  skoki na ścieżce. Ponadto w Centrum znalazłyby się możliwości ćwiczenia baletu i tańca sportowego.

Takiego Centrum nie ma w Polsce nigdzie. Czy mogłoby powstać w Warszawie? Czy  Warszawie jest takie Centrum potrzebne? Czy sportowe władze stolicy mogłyby zainteresować się takim projektem?

Gdzie można byłoby takie Centrum utworzyć, czy można byłoby wykorzystać istniejące obiekty (szkolne, przemysłowe) ?  jakim ramom statutowym powinno ono podlegać?,

Jeśli macie swoje pomysły, chcecie wypowiedzieć swoje poglądy, zgłosić swoje uwagi , poprzeć ideę utworzenia Warszawskiego Centrum Sportów Gimnastycznych to piszcie do nas. Wasze opinie mogą być bardzo pomocne przy ewentualnym opracowaniu projektu takiego Centrum.

Zarząd WMZSG  omówi taki projekt we wrześniu br.