Jakiś czas temu pisaliśmy o różnych formach aktywności sportowej nawiązującej do ćwiczeń gimnastycznych. Młodzi ludzie stale poszukują urozmaiceń w budowaniu specyficznych, wyszukanych sposobów efektownego i efektywnego treningu i rywalizacji.

Pisaliśmy o gimnastyce dla wszystkich, o parkurze, o kalistenice, o crossficie czy street workoucie. Być może część z tych dyscyplin (konkurencji) doczeka się w przyszłości swojego debiutu w Igrzyskach Olimpijskich.

Dziś chcemy wskazać jeszcze jeden z takich rodzajów aktywności związanej tak czy inaczej z gimnastyką. To FIT KIDS.

Sięgamy do internetu i czytamy: Fit Kids – odkryj swoją moc. Poprawa sylwetki, zmiana proporcji ciała, lepsza koordynacja ruchu, większa energia każdego dnia, lepsza samoocena czyli większa pewność siebie, poprawa wydolności organizmu. Wszystko głównie w odniesieniu do najmłodszych, choć nie tylko.

Fit Kids ma już swoje mistrzostwa świata. Staje się więc konkurencją sportową. Na czym dokładnie polega, co decyduje o lepszej nocie, jakie są zasady punktacji, w jakim stopniu decyduje stopień trudności, a w jakim wyraz artystyczny?

Jedna z naszych trenerek obiecała przybliżyć nam wszystkie elementy tego zjawiska. Być może skłonimy się do zorganizowania pierwszych towarzyskich zawodów Fit Kids!

Według przybliżonej wiedzy jest w Warszawie już kilka klubów czy innych struktur organizacyjnych, które próbują prowadzić zajęcia Fit Kids.

Entuzjaści tej aktywnej sportowo zabawy zachęcają do niej mówiąc „nawet z pociętymi skrzydłami nauczymy cię latać”! Czekamy na szczegóły. Tym czasem obejrzyjcie filmiki prezentujące Fit Kids w internecie.

Jan Wieteska