W dniach 7-9 października, w hali „Arena”, przy ulicy Pileckiego 122 na Ursynowie odbędzie się Międzynarodowy Turniej w Akrobatyce Sportowej o Puchar Warsa i Sawy.

To już 12 edycja tych zawodów. Turniej ma już swoją tradycję. Przez lata gościł czołówkę europejskich akrobatów. Tym razem na starcie, obok wszystkich najlepszych akrobatów z całej Polski, pojawi się reprezentacja Ukrainy w pełnym składzie. Z Ukrainy przyjedzie ekipa seniorska, juniorska oraz młodzieżowa. Ukraińscy akrobaci to czołówka światowa. Ponadto widzowie będą mogli obejrzeć bardzo dobre zespoły akrobatyczne z Niemiec i Bułgarii. 

Obok turnieju głównego o Puchar „Warsa i Sawy” zostanie, po raz pierwszy, rozegrany Memoriał Gizeli i Konrada Zielińskich, legendarnych twórców polskiej akrobatyki, zasłużonych także dla europejskiej i światowej akrobatyki. Memoriał ich imienia zostanie rozegrany w kategorii wiekowej 7-15 lat.

W rywalizacji Pucharu „Warsa i Sawy” wystartują dwójki kobiet, dwójki mężczyzn, dwójki mieszane, trójki kobiet i czwórki mężczyzn, w następujących kategoriach wiekowych: 11-16 lat, 12-18 lat, 13-19 lat oraz w kategorii Senior 15+.

Zawody zaczynają się w piątek, 7 października o godzinie 10.00. Ceremonia Otwarcia zawodów odbędzie się w piątek o godzinie 14.00. Wstęp na zawody wolny.

Wszystkich fanów akrobatyki i sportów gimnastycznych szczególnie zapraszamy na Otwarcie zawodów, bowiem tuż po tej ceremonii wystąpią zespoły klasy mistrzowskiej w kategorii Senior i Junior Starszy. Będzie co oglądać!

W piątek i sobotę zespoły wykonają układy statyczne i dynamiczne. W niedzielę finałowy układ kombinowany. W sobotę i niedzielę zawody rozpoczną się także o godzinie 10.00. W niedzielę planowane zakończenie zawodów to godzina 14.00.

Akrobatyka to sport, który niezbyt często gości na ekranach telewizorów.  Akrobatyka to dyscyplina sportu niezwykle atrakcyjna. Przypomnijmy tylko, że w finałach popularnego show TV „Mam Talent” zawsze są pary lub grupy akrobatyczne. Tym razem fani sportu będą mogli obejrzeć zmagania akrobatów na żywo. 

Zapraszamy do hali „Arena” w dniach 7-9 października od godziny 10.00.

Ceremonia Otwarcia zawodów – piątek 7 października, godzina 14.00.

Komitet Organizacyjny Zawodów