W zawodach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w gimnastyce artystycznej, które miały miejsce w Wieliczce zawodniczki z warszawskich klubów dominowały w całej rywalizacji. Już to, że w gronie startujących najwięcej było zawodniczek z Warszawy świadczył o sile stołecznych klubów. A wyniki? Wyniki znakomite !!!
Prawdziwą gwiazdą była młodziutka Olivia Maslov z UKS Irina, która zdobyła 3 złote medale! Olivia wygrała wielobój w klasie III, a także układ taneczny i ćwiczenie ze skakanką! Podsłuchaliśmy opinii przedstawicieli gospodarzy zawodów, którzy zgodnie stwierdzili, że rośnie nam talent w gimnastyce artystycznej. Brawa dla Olivii.
Czwarty złoty medal przyniósł występ Nargis Usupovej , także z UKS Irina. Nargis wygrała rywalizację w klasie II, w ćwiczeniach ze wstążką. Bez wątpienia to także bardzo utalentowana zawodniczka. Gracja i elegancja to bardzo widoczne cechy jej pokazów.
Do złota nasze zawodniczki dodały 3 srebrne i 4 brązowe medale! Medale zdobywały zawodniczki wszystkich trzech warszawskich klubów , obok wspomnianego już UKS Irina, także KSGA Legion i UKS Pałac Młodzieży.
Sukces warszawskich zawodniczek dał Mazowszu pierwsze miejsce w rywalizacji w tej dyscyplinie i przyczynił się do zwycięstwa Mazowsza w ogólnej punktacji OOM w sportach halowych.
Wielkie brawa i gratulacje dla zawodniczek i trenerek!
Obok zamieszczamy kilka zdjęć przesłanych nam przez trenerkę Adrianę Szymańską. Na zdjęciach zawodniczki prezentują się m.in. w koszulkach ufundowanych przez Fundację Wspierania Talentów Sportowych. Fundacji należą się ciepłe podziękowania, co czynimy z przyjemnością.
JW.