W dniu 4 września, w wieku 66 lat zmarł Andrzej Kuteraś – wybitny trener akrobatyki sportowej. Wychował wielu znakomitych akrobatów – zdobywców medali Mistrzostw Europy, Pucharów Świata, a także medalistów Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych.

Andrzej swoją przygodę z akrobatyką rozpoczął w warszawskiej Spójni. Całe swoje życie sportowe związany był z Dzielnicowym Klubem Sportowym „Targówek”, w którym przepracował 35 lat jako trener i wychowawca młodzieży. Klub na Targówku traktował jak swój drugi dom. Andrzej pełnił wiele ważnych funkcji w polskiej akrobatyce. Był między innymi dyrektorem Biura Polskiego Związku Akrobatyki Sportowej, następnie wiceprezesem tego Związku. Przez ostatnie 15 lat był członkiem Zarządu Warszawsko- Mazowieckiego Związku Akrobatyki Sportowej, a następnie Warszawsko-Mazowieckiego Związku Sportów Gimnastycznych. Od 12 lat organizował Międzynarodowy Turniej w Akrobatyce Sportowej o Puchar „Warsa i Sawy”, będąc jego dyrektorem.

Odznaczony i wielokrotnie wyróżniany medalami, odznaczeniami oraz nagrodami, między innymi: „Brązowym Krzyżem Zasługi” , Odznaką „Zasłużony dla Sportu” czy Odznaką „Zasłużony dla Warszawy”.

Popularny „Antek” był wielkim autorytetem w środowisku warszawskiej i polskiej akrobatyki. Jego wychowankowie, dziś trenerzy, trenerki czy sędziny, zawsze mówią o nim z szacunkiem „MÓJ TRENER”.

Andrzeja „Antka” Kuterasia zapamiętamy jako wielkiego naszego PRZYJACIELA! 

Pogrzeb Andrzeja Kuterasia odbędzie się 14.09. 2022 roku o godz. 11.00 na Cmentarzu Komunalnym Północnym na Wólce, Sala A.