Zostaliśmy przywołani do porządku!!!
Jak to jest, piszecie o turnieju towarzyskim w akrobatyce sportowej, a tymczasem dzieją się wielkie rzeczy w skokach na trampolinie. W Krakowie odbywa się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w skokach na trampolinie. Trwa walka o punkty. To jest ważne wydarzenie. A „Wars i Sawa” to przecież tylko zawody towarzyskie , co z tego, że międzynarodowe!
Nie pozostaje nam nic innego jak przyznać się do błędu! Co prawda, przy okazji dopowiedzmy, że nie dysponujemy żadną dziennikarską ekipą, która jeździłaby na wszystkie zawody i zdawała z nich relacje ale nie jest to żadne usprawiedliwienie!
Liczymy na relacje trenerów, rodziców, zawodników a także na każdą inną sposobność w pozyskaniu wiedzy i informacji o każdych, ważnych zawodach.
Dlatego też spieszymy donieść, że w Krakowie w ostatni weekend (17-19 maja) odbyły się zawody w skokach na trampolinie w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Faworytami byli zawodnicy z uznanych krajowych potęg , klubów z Poznania, Wrocławia, Zielonej Góry, Jawora.
Faworyci nie zawiedli, zdobywali punkty i medale. Ale nasi dali się poznać z dobrej strony. Oto w klasie drugiej w konkurencji kobiet na trzecim miejscu znalazła się Nicole Tujaka z Pałacu Młodzieży ‘Syrena”. Nicole, w gronie 20 zawodniczek, przegrała tylko z Matyldą Nowaczyk z Wrocławia i Julią Siepetowską z Dobrzynia Wielkiego. Klub „Gwiazda” z tegoż Dobrzynia Wielkiego był dużą niespodzianką tych zawodów , bowiem w klasie trzeciej dziewczyny z tego klubu wzięły wszystkie medale.
Mamy także medal wśród chłopców. W klasie trzeciej brąz zdobywa Stanisław Palęcki z AZS Warszawa, przegrywając bardzo minimalnie. Do złota zabrakło mu niecały punkt!
Zawody wygrywają mocni w trampolinie od lat, czyli AZS AWF Poznań przed AZS AWF Wrocław. UKS PM „Syrena” Warszaw na 5. miejscu z 19 punktami. Poza tym punkty dla Mazowsza zdobyły: UMAKS SP26 -6 pkt i AZS Warszawa-4 pkt.
Przy tej okazji dopowiedzmy, że w listopadzie zaplanowaliśmy, po raz pierwszy w Polsce, międzynarodowy turniej w skokach na trampolinie i skokach na ścieżce pn. „Perły Mazowsza”. Będzie to dobra okazja, aby polscy skoczkowie spróbowali swych sił w walce ze skoczkami z europejskich nacji. Co prawda będzie to tylko turniej towarzyski, ale zawsze coś!!!
A propos towarzyskiego turnieju w akrobatyce sportowej. Redaktor TVP Sport w relacji telewizyjnej, pokazując fragmenty zawodów „Warsa i Sawy” stwierdził, że jest to najlepiej zorganizowany turniej w akrobatyce w Europie. To chyba coś !
JW.