Gimnastyka artystyczna trafiła do programu TWG, chociaż jak sympatycy tej dyscypliny sportu wiedzą jest ona także w programie Igrzysk Olimpijskich!

Tak, ale na Igrzyskach Olimpijskich rozgrywany jest tylko wielobój, natomiast w czasie Igrzysk Sportów Nieolimpijskich rywalizacja zawodniczek toczy się w poszczególnych ćwiczeniach z przyborami. Tak więc we Wrocławiu rozdano medale w czterech konkurencjach tj. w ćwiczeniach    z obręczą, maczugami, wstążką i piłką.

Wielką, sportową klasę pokazały znakomite bliźniaczki z Rosji. Arina i Dina Awieriny!!! Arina wygrała ćwiczenia z piłką, obręczą i wstążką. Zapewne wygrałaby także ćwiczenie z maczugami ale przydarzył się jej błąd. Ale złoto pozostało w rodzinie, Dina sprawiła że nazwisko Awierina znalazło się także w tym ćwiczeniu na pierwszym miejscu.

Piękne, bajeczne pokazy obu sióstr ukazały jak atrakcyjna może być gimnastyka artystyczna. Rywalki nie nawiązały walki, to była różnica klasy!

Wśród 23  startujących zawodniczek była reprezentantka Polski Angela Kosouliewa. Angela zajęła trzy razy 23 miejsce a raz 21?!  Co zrobimy z polską gimnastyka artystyczną???

Występy bliźniaczek z Rosji możecie obejrzeć na załączonych filmach………

j.w.

Arina Awierina  obręcz

Dina Awierina  maczugi

Arina Awierina wstążka

Arina Awierina  piłka