WARSZAWSKA WOLA GOSPODARZEM TURNIEJU „FRIENDS OF WARSAW”

Warszawska dzielnica Wola po raz pierwszy gości turniej gimnastyki artystycznej. W hali „KOŁO” przy ulicy Obozowej 60 odbędzie się w najbliższy weekend Międzynarodowy Turniej „Przyjaciół Warszawy” w Gimnastyce Artystycznej. Zawody potrwają 3 dni . Początek w piątek 18 października o godzinie 10.00. Oficjalne otwarcie zawodów o godzinie 17.30. Szczegółowy program zawodów zamieszczamy obok.

A poniżej kilka informacji o dzielnicy , która nas gości.

Wola od ponad 100 lat jest częścią Warszawy. Wola to dzielnica kontrastów, gdzie historia łączy się ze współczesnością. Dawny przemysł wypierany jest przez biznesowe centrum i nowe osiedla mieszkaniowe. Ostatnia dekada to dynamiczny rozwój Woli i wiele nowych inwestycji, które zmieniają oblicze dzielnicy. Pomiędzy pnącymi się w górę biurowcami można odkryć urokliwe zakątki starej Warszawy i piękne tereny zielone.

Dbając o nowoczesny wizerunek dzielnicy, nie zapomina się o perełkach przedwojennej Warszawy. Czesi mają swoją ulicę Złotą w Pradze, Paryżanie Aleję Pól Elizejskich, a My ulicę Chłodną, która niedawno przeszła rewitalizację. Wolskie parki i place zabaw uszczęśliwiają licznych mieszkańców, także tych najmłodszych. Nowe oblicze Woli przyciąga mieszkańców zielenią, barwną infrastrukturą i atrakcjami pomyślanymi tak, aby zadowoliły osoby o różnych zainteresowaniach. Zmodernizowany Park Szymańskiego, to obok Parku Moczydło wizytówka „zielonej Woli”.

Wola to dzielnica również na wskroś aktywna. Znajdziemy tutaj wspaniałe obiekty sportowe – hale, ścianki wspinaczkowe, baseny kryte, ale także i świeżo wyremontowany basen na Moczydle, gdzie można uprawiać swoje ulubione dyscypliny – piłkę plażową, nożną, siatkową, ręczną, koszykówkę i wiele innych.

Obiekty postindustrialne, nekropolie, świątynie różnych wyznań, wyjątkowa architektura i historia – to wszystko tworzy niezwykły klimat Woli. Wola jest barwna, kontrastowa, wielokulturowa – po prostu magiczna.

Zapraszamy na Wolę ale w dniach 18-20 października szczególnie do hali „KOŁO” na gimnastykę artystyczną

Organizatorzy