Od godziny 10.00 do 18.30 trwała rywalizacja akrobatów na pięknej niebieskiej planszy  w ursynowskiej „Arenie”. Zespoły wykonywały na przemian układy statyczne i dynamiczne. Suma not za oba układy decyduje o miejscu w klasyfikacji w danej konkurencji i kategorii wiekowej.

  1. Tak jak pierwszego dnia, świetnie prezentowały się zespoły ukraińskie. Ponownie zachwycił nas występ męskiej czwórki. To poziom światowy. Wielkie brawa dostała też trójka Kowal, Tkoch, Merynda. Elegancja, płynność w takt pięknej muzyki.
  2. Czekaliśmy na dobry występ pary z Zielonej Góry, którą pamiętamy z Pucharu Świata w Rzeszowie. Lena Loch I Szymon Ratajczak pokazali, że mogą ćwiczyć bardzo poprawnie. Układ dynamiczny wykonali na bardzo dobrym poziomie.
  3. Obejrzeliśmy też bardzo dobre prezentacje  innych polskich zespołów. Wymieńmy kilka. Trójka dziewczyn z Ropczyc: Bizoń, Dłużeń, Królikowska czy dwójka dziewczyn z Halemby Ruda Śląska: Przechrzta, Mrożek. Dziewczyny pokazały dobrą akrobatykę. 
  4. Kluby warszawskie i mazowieckie to: UKS Targówek, Akro-bad, Akrosfera Stare Babice, Salto Marki, Praskie Centrum Sportu. Więcej o ich starcie w następnej relacji.
  5. Ze szczególnym sentymentem oglądaliśmy występ dwójki Krzysztof Białowąs i Tomasz Piotrowski. To wychowankowie niedawno zmarłego trenera Andrzeja Kuterasia. Będziemy kibicować chłopakom w kolejnych startach. 
  6. Przyjechała telewizja po raz drugi. Reportaż z zawodów w niedzielę o godzinie 19.00  na TVP 3.
  7. 12. Turniej „Warsa i Sawy”, ale na Ursynowie gościmy po raz ósmy.
  8. W niedzielę finały. Zapraszamy do „Areny”, lub na stronę Rell.pl na YouTube. Transmisja na żywo także na stronie Warszawsko Mazowieckiego Związku Sportów Gimnastycznych.

KO zawodów.  

Zdjęcie: Adko.photo (https://www.facebook.com/adkophoto)