Dotychczas proponowaliśmy ćwiczenia wykonywane w domu. Dziś propozycja numer 6, ale tym razem zachęcamy do wyjścia z domu i dziarskiego maszerowania. Nordic walking to technika marszu już bardzo znana i powszechnie akceptowana. Obok rowerzystów często widzimy na ulicach, w parkach czy w lasach osoby maszerujące z kijkami. Rzecz w tym, aby podczas takiego marszu prawidłowo używać kijków. Zamieszczamy powszechnie znane rysunki, obrazujące jak używać kijków, aby uzyskać pożądany efekt. 

🚶‍♀️🚶‍♀️🚶‍♀️

Jak powinna wyglądać technika Nordic walking?
Ważne, abyśmy pamiętali o prostowaniu rąk, a także o otwieraniu dłoni znajdującej się za plecami.

Pamiętajmy, że w marszu mocno pracuje noga zakroczna. Kijek wbijamy z przodu pod kątem około 60 stopni na wysokości stopy nogi wykrocznej, dokładnie na wysokości pięty stopy nogi wykrocznej.

🚶‍♀️🚶‍♀️🚶‍♀️

Staramy się nie popełniać błędów. Najczęstszy to noszenie kijków z przodu, przy zazwyczaj zgarbionej sylwetce. Często też krzyżujemy kijki z przodu, trzymając podkurczone ręce. Błędem jest też nieprostowanie całkowite rąk. Unikajmy tych błędów.
Fachowcy uważają, że Nordic walking powoduje, że pracują wszystkie mięśnie. Nie tylko mięśnie ud, podudzi i pośladków, jak podczas jazdy na rowerze, ale także mięśnie górnych części ciała, jak mięśnie ramion, barków, klatki piersiowej.

Tak więc zapraszamy do maszerowania z kijkami. Rzecz jasna, z maseczką na twarzy.
JW.