Daryna Pomianovska, Oleksandra Malchuk i Viktoriia Kunitska – ukraińska trójka – zachwyciły. Bardzo trudny układ finałowy dziewczyny z Ukrainy wykonały z baletową zręcznością i uśmiechem na twarzach. Podwójne salto „górnej”, pięknie zakończone wzbudziło podziw publiczności. Noty sędziowskie potwierdziły wielką klasę. Za układ statyczny 29.150, za ćwiczenie dynamiczne 29.200. Takie noty otrzymują medalistki mistrzostw świata!
Narodziły się nowe gwiazdy! W Warszawie, na turnieju „Warsa i Sawy” narodziły się przyszłe gwiazdy światowej akrobatyki. Taką przyszłość wróżymy tym niezwykle uzdolnionym dziewczynom.
Grupa kobieca z Ukrainy to była perełka tych zawodów ale czy jedyna? Znakomitych pokazów było znacznie więcej. Cała ekipa ukraińska była niezwykle mocna. Akrobaci z tego kraju przygotowują się do zbliżających się mistrzostw świata i już dziś można ich zaliczyć do grona faworytów światowego czempionatu. Pięknie ćwicząca para Yuliia Pilipiak i Oleksandra Tabachynska czy też para mieszana Vladyslav Kuzarenko i Mariia Los także wzbudzały ogólny zachwyt i burzę oklasków.
Białoruś zaprezentowała znakomitą Arynę Vialiuchę i Barysa Samkevicha. Jakże miło oglądało się ich pokazy. Było kolorowo, melancholijnie, niemal wzruszająco.
Zaskoczeniem były zespoły z Izraela. Wiedzieliśmy, że w Izraelu dobrze się dzieje w akrobatyce. Wszak czwórka z Izraela to mistrzowie świata, ale na Puchar „Warsa i Sawy” przyjechały także bardzo dobre zespoły. Z wielką przyjemnością widzowie oglądali występ młodziutkiej pary dziewcząt w kategorii 11-16 lat Lior Schwartz i Ayliali Treves. Dziewczyny pewnie wygrały swoją grupę, podobnie jak ich także młodziutkie koleżanki w konkurencji trójek Tamar Ovadia, Noga Zeliger i Maya Salti. Czy już niedługo zobaczymy je w starszych kategoriach w walce o medale?
W kategorii 12 -18 lat zwróciliśmy uwagę na czwórkę z Kaliningradu z Rosji. Świetne piramidy wywoływały niekłamane oklaski.
A Polacy? Uzdolniona para mieszana Nikola Kamińska i Michał Wróbel z Rzeszowa zaczęła z błędem, ale później było już tylko lepiej. Drugie miejsce w swojej kategorii 13-19 lat to bardzo przyzwoity wynik. Także na miejscu drugim inna para mieszana, ale w kategorii senior, Iga Klesyk i Marek Wrześniak.
Młoda trójka z UKS Targówek Olga Budnicka, Oliwia Marek i Zofia Kamińska w najliczniej obsadzonej konkurencji, wśród 15 -stu zespołów, wygrywa srebrne medale z bardzo przyzwoitą notą. Inny zespół z UKS Targówek para Izabela Krasuska i Kamila Bryśkiewicz też bierze srebro!
I wreszcie bracia Konrad i Maciej Biłykowie z Rzeszowa, choć bez żadnej konkurencji, ale z bardzo przyzwoitym wykonaniem wszystkich trzech układów.
To tylko garść wrażeń z trzech dni rywalizacji akrobatów w ursynowskiej hali „Arena”. Niedzielne finały oglądało sporo fanów akrobatyki. A końcowe show w wykonaniu 6-ciu najlepszych zespołów to był prawdziwy deser!!!
Wyniki, zdjęcia i filmiki już do obejrzenia na naszych stronach.
Fragmenty zawodów można było obejrzeć w telewizjach TVP 3, TVN i TVP Sport. W radio RDC słyszeliśmy bardzo dobrą relację z zawodów. Halo Ursynów fajnie zauważył nasz turniej na swoim portalu a firma Rell.ll prowadziła całościową transmisję „na żywo” z bardzo fachowym komentarzem Mariki i Grażyny Markiewicz.
JW.