W weekend 21-22 września odbyły się, w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży,        3 turnieje w różnych sportach gimnastycznych. Młodzi gimnastycy i gimnastyczki startowali w turnieju skoków na trampolinie i na ścieżce, w turnieju w gimnastyce artystycznej oraz w zawodach akrobatycznych.

Emocji było co nie miara, zarówno na planszach jak i na trybunach, wśród rodziców , którzy przeżywali starty swoich dzieci  bardziej niż one same.

Mokotów po raz pierwszy gościł gimnastykę artystyczną na swoim terenie. Nic więc dziwnego, że gospodarze dzielnicy potraktowali te zawody jako ważne wydarzenie sportowe.  Na zawodach pojawili się : Burmistrz dzielnicy Rafał Miastowski oraz jego zastępcy Marek Rojszyk i Krzysztof Skolimowski. W hali przy ulicy Niegocińskiej 2a wystartowało ponad 60 zawodniczek w klasie młodzieżowej, klasie I , II i III. W każdym finale, w układzie tanecznym lub  układach z przyborami  startowało 8 finalistek, czyli         8 najlepszych zawodniczek spośród wielu startujących w eliminacjach!

Wyniki zamieszczamy na stronie internetowej Związku. W najstarszej klasie dominowały zawodniczki, z juniorskiej zbiorówki, reprezentantki Polski, które odniosły sukces na niedawnych mistrzostwach świata w Moskwie, o czym pisaliśmy wcześniej.  Julia Wierzba wygrywa finały w układzie ze skakanką i maczugami. W tym dniu jest wyraźnie najlepsza. Układ ze wstążką  wygrywa Magda Szewczuk. Ale ćwiczenie z piłką to zwycięstwo Madoki Przybylskiej , zawodniczki spoza reprezentacyjnego zespołu, podobnie jest w układzie z obręczą, w którym najlepsza jest Sofia Nashchanska. Nadspodziewanie dobrze wypada Maria Balakina , która zdobywa dwa medale i z przeciętnej zawodniczki w jednym klubie staje się medalistką w barwach innego klubu!?

W klasach młodszych świetnie pokazały się młodziutkie : Nargis Jusupova i Oliwia Masłov. Wróżymy tym dziewczynkom piękną, sportową przyszłość.

Przy okazji  tych zawodów znów pojawił się problem sędziowania.  Pojawiają się opinie      o nierównym traktowaniu poszczególnych zawodniczek przez część komisji sędziowskiej. Jak znaleźć lepsze rozwiązanie. Czy jest możliwe powołanie Jury z sędzin wywodzących się z klubów, których zawodniczki nie startują w zawodach??? Czy jest możliwe powołanie sędzin z innych miast??? A może, przynajmniej jedną sędzinę z zagranicy. ???

Problem sędziowania w gimnastyce artystycznej pojawia się na wszystkich zawodach w Polsce. Inaczej jest w akrobatyce, czy gimnastyce sportowe,j czy też w trampolinie!

Mimo pojawiających się takich uwag pozostajemy w przekonaniu, że wygrały najlepsze!!!

JW.

F_WOM19_KL.MŁ.TANECZNY_Taneczny