Oto kolejna porcja informacji z prac najwyższych władz światowej gimnastyki.

Komitety Techniczne trzech dyscyplin: gimnastyki sportowej kobiet, gimnastyki sportowej mężczyzn i gimnastyki artystycznej postanowiły odbyć wspólne posiedzenie dla podjęcia istotnych przedsięwzięć, działań i ustaleń.

Przez ostatni rok zbierane były opinie trenerów, sędziów i osób zainteresowanych z narodowych federacji dotyczące Kodu Punktów. FIG zmierza do określenia wartości trendów, które uczynią  sporty gimnastyczne jeszcze bardziej atrakcyjnymi dla publiczności i mediów.  Podkreślono priorytet dla wyrazu artystycznego ćwiczeń, artyzm jest najbardziej cenionym elementem dla widza. Istotnym jest, aby sędziowie zrozumieli jak ten trend wdrożyć w życie. Pomocne w tym będą kolejne mistrzowskie zawody. Gimnastyka ma stawać się coraz bardziej przejrzysta , łatwiejsza w odbiorze i przede wszystkim powinna zwiększać artystyczne wrażenia. 

Jak widać wszystkie trzy Komitety Techniczne zgodnie pracują nad rozwojem sportów gimnastycznych dla zwiększenia ich atrakcyjności. To widz ma być ostatecznym jurorem! To widz zdecyduje o wyborze dyscypliny sportu, którą zechce oglądać!!!

Tak będzie na Igrzyskach Olimpijskich, na mistrzostwach świata czy Europy. A przenosząc się na nasze „podwórko”, czy na lokalnych zawodach też powinniśmy dbać o widza?!

JW.