W dniach 12-13 grudnia w hali „Arena” na Ursynowie spotkają się czołowi polscy akrobaci. Po raz pierwszy w historii tego turnieju nie będzie akrobatów z zagranicy. Pandemia ogranicza możliwości przyjazdu ekip europejskich, które tradycyjnie uczestniczyły w tych zawodach.

Nie będzie akrobatów z Ukrainy, Białorusi i Rosji. Nie pojawią się ekipy z klubów niemieckich.  Nie wystartują Francuzi, Belgowie, ani atleci z Izraela. Odwołali start akrobaci z Mołdawii, Węgier i Estonii. Wielka szkoda!

Jednak rywalizacja polskich akrobatów z 16 klubów może też być bardzo interesująca. Przyjadą zawodnicy z Katowic, Krakowa, Rzeszowa, Zielonej Góry, Łańcuta, Świdnicy, Żar, Robczyc. Z Warszawy wystartują akrobaci z UKS Targówek, Akro-bad Ursus, DKS Targówek i MAKS Ursynów. Łącznie ponad 120 zawodników. 

Zawody będą odbywały się w reżimie sanitarnym, bez udziału publiczności. Za to będziemy relacjonować rywalizację akrobatów na żywo, przez cały czas trwania zawodów z fachowym komentarzem prowadzonym przez byłe mistrzynie akrobatyki. Zapraszamy do oglądania.

Kolejne informacje w następnych dniach

jw.